32,2 TL
Standart Teslimat : 13 Temmuz - 16 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kara Yarısı Kitap Açıklaması

 

Burada bir sokak var. Uzun, ağaçsız ve derin derin uyuyan arabalarla dolu karanlık bir sokak. Birazdan gün, süt mavi örtüsünü sokağın üzerine serecek, evler ağaracak. Gün, köşeden sokağa girecek. Sahiplerini bekleyen atlar gibi sıra sıra dizili arabalar bir bir uyanacak, silkelenip yollara düşecek. Bugün bir cenaze kalkacak bu sokaktan.

Mahir Ünsal Eriş altı yıl aradan sonra yeniden okurların karşısına çıkıyor. Kara Yarısı’nda, yaşadıkları yerlerin küçük dünyalarına, aşamadıkları içsel sınırlara yahut muhitin kalıplarına hapsolanları ele alıyor. Kimi öykülerde kasabaların dar sokaklarında gezip tutucu, küçük, hiçbir gelecek vaat etmeyen yerlere sıkışıp çırpınanları resmediyor. Kimilerinde de bir kaza ya da alın yazısına kurban gidenlerin yahut ademoğlunun kara yarısına; yani hasede, fesada, çekememezliğe hatta basbayağı içindeki şerre kaptıranların peşine takılıyor. Lakin aydınlığı da zifiri karanlığı da okurlarının yakından bildiği o canlı, iştahlı, yaşam fışkıran üslubuyla anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.11.2020

ilk tanışma

Mahir Ünsal Eriş'in ilk kitabını okudum. kısa kısa bir çok öyküden oluşuyor. başlarda ne diyor dedim. ama sonraları çok akıcı oldu. eski dille yazılmış bir çok kelimeyi içeren öyküsü dışında hepsini sıkılmadan okudum.

24.09.2020

Türk edebiyatı için önemli bir isim

Mahir Ünsal eriş in kitaplarını çok beğeniyorum. Hikayeler hep içimizden. Kitap boyunca Bu hikayelerin bir şekilde birbirleriyle birleşmesi de çok hoşuma gidiyor. Kalemine sağlık Mahir Ünsal eriş.

08.08.2020

Harika

Mahir ünsal ile tanıştığım romanı. Kesinlikle alınıp okunmalı. Anlatım tarzı ve gözlemleri harika

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.