4/5 - 16 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 13 x 20

Zor bir hayata doğmuştur Xu Sanguan: Babası çocukken ölür, annesiyse başka bir adamla evlenip onu terk eder. Dedesi ve amcasının sahip çıkıp büyüttüğü Xu Sanguan artık şehirdeki ipek fabrikasında çalışan genç bir işçidir. Amcasını ziyaret ettiği b ... Tamamını gör
14,44 TL
24,07 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Yu Hua

Yu Hua

Çin avangard edebiyatının en önemli isimlerinden biri olarak değerlendirilen Yu Hua’nın romanları, öykü ve denemeleri 45’e yakın dile çevrildi. Yaşamak adlı romanı en dikkat çekici yapıtları arasındadır. Eserlerinde Çin tarihinin önemli dönemeçlerini konu etmesiyle bilinir.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Zor bir hayata doğmuştur Xu Sanguan: Babası çocukken ölür, annesiyse başka bir adamla evlenip onu terk eder. Dedesi ve amcasının sahip çıkıp büyüttüğü Xu Sanguan artık şehirdeki ipek fabrikasında çalışan genç bir işçidir. Amcasını ziyaret ettiği bir gün, kan satmaya giden iki arkadaşının yardımıyla o da kanını satar. Eline geçen parayı sadece ailesi için harcaması gerektiğine inandığı için evlenmeye karar verir. Xu Yulan’la evlenir ve üç oğlu olur. Büyük oğlu Yile hakkındaki bir gerçeğin ortaya çıkmasıyla sarsılır. Kültür Devrimi, kıtlık yılları gibi zor ve toplumu altüst eden dönemlerde ne zaman başı sıkışsa bir kuyudan su çeker gibi damarlarından kan çektiren ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Xu Sanguan’ın öyküsü, tüm bunların yanında yaşama dair birçok tuhaflığı da barındırır.

Kalbin tek bir atışıyla kanın tüm vücuda yayılması gibi, Yu Hua da basit fakat usta işi cümlelerle kurduğu bu olağanüstü öyküde, âdeta insan ruhunun ve yaşamın kılcal damarlarına ulaşır.

Daha önce Yaşamak adlı romanını yayımladığımız Yu Hua’nın en önemli eserlerinden Kanını Satan Adam’ı Erdem Kurtuldu Çince aslından çevirdi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%62,5
%18,8
%18,8
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.02.2019

Fedakarlığın kitabı

Eserde Yu Hua insan olmayı fedakarlığı, sevgiyi basit ama etkileyici bir dille anlatmış. Yu Hua bu eserinde bir babanın evlatları için hatta kendi kendi kanından olmadığı halde büyüttüğü oğlu için canından bile vazgeçebileceğini son derece saf ve temiz bir dille anlatmış. Bu eserde aile olmayı, sevmeyi, ihaneti, affedişi, güçlükle yaşamayı ve bu güçlüklere göğüs germeyi mahsum bir bakış açısıyla okuyorsunuz. Okudukça içinizde hoş bir saflık yayan bu kitabı elinizden bırakmak dahi istemeyeceksiniz