47,8 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Kanını Satan Adam Kitap Açıklaması

 

Zor bir hayata doğmuştur Xu Sanguan: Babası çocukken ölür, annesiyse başka bir adamla evlenip onu terk eder. Dedesi ve amcasının sahip çıkıp büyüttüğü Xu Sanguan artık şehirdeki ipek fabrikasında çalışan genç bir işçidir. Amcasını ziyaret ettiği bir gün, kan satmaya giden iki arkadaşının yardımıyla o da kanını satar. Eline geçen parayı sadece ailesi için harcaması gerektiğine inandığı için evlenmeye karar verir. Xu Yulan’la evlenir ve üç oğlu olur. Büyük oğlu Yile hakkındaki bir gerçeğin ortaya çıkmasıyla sarsılır. Kültür Devrimi, kıtlık yılları gibi zor ve toplumu altüst eden dönemlerde ne zaman başı sıkışsa bir kuyudan su çeker gibi damarlarından kan çektiren ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Xu Sanguan’ın öyküsü, tüm bunların yanında yaşama dair birçok tuhaflığı da barındırır.

Kalbin tek bir atışıyla kanın tüm vücuda yayılması gibi, Yu Hua da basit fakat usta işi cümlelerle kurduğu bu olağanüstü öyküde, âdeta insan ruhunun ve yaşamın kılcal damarlarına ulaşır.

Daha önce Yaşamak adlı romanını yayımladığımız Yu Hua’nın en önemli eserlerinden Kanını Satan Adam’ı Erdem Kurtuldu Çince aslından çevirdi.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.06.2020

Kitap

Bu sene okuduğum kitaplar arasından bir kitap tavsiye etmem istense, kesinlikle bu kitabı tavsiye ederdim. Yazarın yalın ama sağlam bir anlatım tarzı var. Okuduğum ilk kitabı ve Xu Sanguan çok benimsediğim bir karakter oldu. Diğer kitabı Yaşamak’ı da almıştım. Okumak için sabırsızlanıyorum.

15.02.2019

Fedakarlığın kitabı

Eserde Yu Hua insan olmayı fedakarlığı, sevgiyi basit ama etkileyici bir dille anlatmış. Yu Hua bu eserinde bir babanın evlatları için hatta kendi kendi kanından olmadığı halde büyüttüğü oğlu için canından bile vazgeçebileceğini son derece saf ve temiz bir dille anlatmış. Bu eserde aile olmayı, sevmeyi, ihaneti, affedişi, güçlükle yaşamayı ve bu güçlüklere göğüs germeyi mahsum bir bakış açısıyla okuyorsunuz. Okudukça içinizde hoş bir saflık yayan bu kitabı elinizden bırakmak dahi istemeyeceksiniz

28.01.2019

İnsanlık Hallerinin Güzel Bir Örneği...

Çin Edebiyatını ve Yu Hua'yı bu kitap sayesinde tanıma fırsatı buldum. Anlatım ve çevirisinin başarısının yanı sıra, oldukça etkileyici ve merak uyandıran bir kitaptı. Edebiyatımızdan Yaşar Kemal'in, Hasan Ali Toptaş'ın eserlerini anımsattı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.