32,4 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hesap Günü Kitap Açıklaması

 


Usta hikayeci Mustafa Kutlu'dan yepyeni bir eser. "Musallada bir tabut, yeşil örtü üstünde, yapayalnız…

İkindi okunmuş, namaz kılanlar camiye girmiş, kılmayan kalabalık cami duvarına yanaşıp saçak altına sığınmış. Alafranga bir muhit; ama gelin durumu izah edin. Erkekler cami duvarında, kadınlar şadırvan altında. Haliyle haremlik selâmlık olmuş. Böyledir… Önce bir büyücek naylon top, pat-pat zıplayarak müezzinin bahçesine kadar gitti, mısırların arasında kayboldu. Topun ardından bir oğlan çocuğu altı, yedi yaşlarda; onun ardından aynı yaşta bir kız, mısır püskülü sarı saçlarını savurarak koştular. Hem koşuyor, hem gülüyor, hem cıvıl cıvıl konuşuyorlar. Mısırların arasında kayboldular. Çocuklar böyle bir rüzgâr estirdiler işte. Gökyüzünün karanlık çarşafı keskin bir bıçakla yırtıldı. Arasından güneş çıktı, beyaz bulutlar. Kuşlar ötmeye, çiçekler açmaya başladı. Şadırvan havuzundan su sesi geldi. Hayat olanca parıltısıyla cami avlusunu ışığa boğdu…"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 158

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.12.2015

Hayal kırıklığı

Kimileri akıcı diyecek amma bana kalırsa dili basit...Eğer heyecanlı bir lise talebesi iseniz eminim bu kitaptan zevk alırsınız. Kitabın mesajı isminden de anlaşılacağı gibi aşikar olunca insan mutlaka içinde çok farklı bir anlatım bulurum ümidine düşüyor. Lakin ne mümkün? Ortalama bir faninin kendisi gibi ortalama olan öyküsü anlatılıyor. İslami yada insani bir farkındalık yaşadığımı söyleyemem...

02.12.2015

Çağımızın insanı

Günümüzün tipik insanının biyografisi niteliğinde, güzel, net, fakat iç acıtıcı tasvirler barındıran güzel bir hikaye kitabı..Bu kitapta herkes kendinden bir parça bulacak..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.