3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
32,8 TL
41,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 Ocak - 02 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Gerçek Bir Yanılsama Kitap Açıklaması


Bilinç sorununa odaklanan sinirbilim günümüzün bilimsel araştırmalarına geniş bir ufuk getirdi. Tevfik Alıcı'nın kitabı bu alanda Türkçe yazılmış özgün bir katkı.

"Nasıl olur da tümüyle mekanik ilkelerle çalıştığını bildiğimiz fiziksel bir sistem, bilinç gibi öznel ve belki de metafizik bir gerçekliğe yol açabilir?" Tevfik Alıcı, bu alandaki birçok kitabın hep bu "asıl soruna" yönelik bir çözüm bulma telaşıyla yazıldığına dikkat çekiyor ve kendisine daha mütevazı bir görev veriyor: Bu kavramların ve metaforların -daha ziyade varsayımlara dayanan- doğasını, dikkat, algı, bellek vb. gibi olgular hakkında yakın dönemlerde yapılmış deneysel çalışmalar ışığında sorgulamak ve adım adım yeniden yapılandırmak.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Puanlamalar
%0
%60
%40
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.02.2013

Ayık mıyız.

Bilinç bir yanılsama mıdır, kesinlik mi, oluşumu yüklenen midir, kendi mi ürer, ikisi birden mi, ya yanılsama dediğimiz tam da gerçekse, öyle olmadığına yanılsama dedimiz bilinçle nasıl karar veriyoruz, hem yanılsama hem gerçeklik ise, hiçbir şey güvenilir değildir, körleme yaşıyoruz, karar vermek güç, gene de okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.