51,1 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gelecekle İletişim Kitap Açıklaması

 


Nail Kitabevi Genel Kültür Serisi'nin 8.kitabı olan "Gelecekle İletişim" yeni teknolojilerin insan hayatında yarattığı fırsatları araştıran ve bu konuda dünyanın en önemli isimleriyle çalışan Da Vinci Enstitüsü'nün kurucusu Thomas Frey tarafından kaleme alındı. Enstitü yıllık 5 milyondan fazla internet ziyaretçisi ve her yıl Frey'in konuşmalarını takip eden 20.000'den fazla katılımcısı ile "gelecek stratejileri" konusunda dünya çapında bir merkez olarak biliniyor.

Felaket tellallığını bırakın! Büyücü kürelerini boş verin! Frey'in öngörüleri içi boş analizlerden ibaret değil. Alışılagelmiş "gelecek stratejisi" kitaplarının aksine, sade ama etkili önerilerle, pratik uygulamalarla ön plana çıkıyor. Kitapta, farklı iş planlamaları, yeni ticaret modellerinin yanı sıra kişisel hayatlarımızı da geleceğin teknolojik eğilimlerine göre şekillendirebilmenin reçeteleri veriliyor. Yazarın yüksek zekâ gerektiren tespitleri, ince gözlemlerle desteklenmiş, yere basan ve gerçekçi hamlelerle tamamlanıyor. Önemli olan diğer bir nokta ise Frey'in yazım stilinin oldukça akıcı ve eğlenceli olması. Kurban konumuna razı olmamak için "geleceğimizi ele almak" Geleceğin liderleri için bir başucu kitabı niteliği taşıyan "Gelecekle İletişim"de savunulan en önemli fikirlerden biri de "geleceğin zaten kontrolümüz dışında geliştiği" şeklinde olan yaygın ancak boş inanca karşı gelmenin önemi. Çünkü ancak bu şekilde, geleceğin bireyi "kurban ya da mağdur" konumundan kendi hayatının "sorumlusu ve yaratıcısı" konumuna yükselebilir. Ünlü fütüristin altını çizdiği gibi "Gelecek hakkındaki vizyonumuz bugünkü hareketlerimizi şekillendirecektir."Yayınlandığı farklı ülkelerdeki eğitimcilerin de dikkatini çeken eser, bu yönüyle çağımızın gelişime açık her eğitimcisine hitap ediyor, 21.yüzyılda mutlu ve sorumlu nesiller yetiştirmeye katkıda bulunacak kıymetli metotlar içeriyor
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 122

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nail Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.