20,8 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Frankenstein Ya Da Modern Prometheus Kitap Açıklaması

 


Mary Shelley (1797-1851): Yaşadıkları zamanın en önemli yazar ve filozoflarından olan William Godwin ile Mary Wollstonecraft'ın kızıdır. 1816 yılında eserleri üzerinde büyük etkisi olan, İngiliz şiirinin saygın isimlerinden Percy Bysshe Shelley ile evlendi. 1818'de epey genç bir yaşta kaleme aldığı, ilk bilimkurgu örneklerinden biri sayılan Frankenstein ya da Modern Prometheus ile büyük bir üne kavuştu. Yayımlandığı dönemde gerek konusu, gerekse yazarının kadın olması nedeniyle büyük ilgi gören Frankenstein, yaklaşık iki asırdır dünya edebiyatını ve diğer tüm kültür ürünlerini etkilemeyi sürdürmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.02.2021

mükemmel

mükemmel bir kitap.

11.02.2019

Canavar'ın Hikayesi

Kitabı okuduğunuzda kendinizi, kitabın adını aldığı 'Victor Frankenstein' ile değil de; Victor'ın bir ad vermekten bile sakındığı, kitabın yayınlanmasında bu yana bir korku ögesi olarak tarihe geçmiş 'yaratık' ile özleştirdiriğinizde şaşırmayın. Zira Mary Shelley, genç sayılabilecek yaşı göz önüne alındığında, Protagonist'i Victor'ın gözünden, düşünebileceğiniz en korkunç imgeler ile tanımladığı canavar'ı ustaca bir dille kitabın asıl mağduru 'düşmüş bir melek' haline getirmiş. Milton'ın 'Kayıp Cennet''inden izler taşımakla beraber, hemen hemen aynı temayı kullanarak insanoğlunun yaratıcısına yakarışını ve gözden düşmüş, çoğunlukça itilmiş olanın, toplum baskısı altında aslında olmadığı veya farklı şartlarda bambaşka olacağı bir 'canavar'ın hikayesini anlatıyor. Kısacası Mary Shelley, ... görünmez dünyayla, onun kendi gölgelerini kullanarak...' dalga geçiyor.

25.08.2018

Kitap hakkında

İlk 107 sayfaya ısrarla sabretmeli çok dingin bir aksiyon yok ta ki yaratık kitapta ki hitaplarıyla ifrit dile gelir felsefe kendini göstermeye başlar çok dikkatle okunulası üzerine düşündürten bir eser,yaratım ve yaratılış sorgulanmak da.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.