4/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,75 TL
15,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Mary Shelley (1797-1851): Yaşadıkları zamanın en önemli yazar ve filozoflarından olan William Godwin ile Mary Wollstonecraft'ın kızıdır. 1816 yılında eserleri üzerinde büyük etkisi olan, İngiliz şiirinin saygın isimlerinden Percy Bysshe Shelley ile evlendi. 1818'de epey genç bir yaşta kaleme aldığı, ilk bilimkurgu örneklerinden biri sayılan Frankenstein ya da Modern Prometheus ile büyük bir üne kavuştu. Yayımlandığı dönemde gerek konusu, gerekse yazarının kadın olması nedeniyle büyük ilgi gören Frankenstein, yaklaşık iki asırdır dünya edebiyatını ve diğer tüm kültür ürünlerini etkilemeyi sürdürmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%70
%10
%10
%10
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.02.2019

Canavar'ın Hikayesi

Kitabı okuduğunuzda kendinizi, kitabın adını aldığı 'Victor Frankenstein' ile değil de; Victor'ın bir ad vermekten bile sakındığı, kitabın yayınlanmasında bu yana bir korku ögesi olarak tarihe geçmiş 'yaratık' ile özleştirdiriğinizde şaşırmayın. Zira Mary Shelley, genç sayılabilecek yaşı göz önüne alındığında, Protagonist'i Victor'ın gözünden, düşünebileceğiniz en korkunç imgeler ile tanımladığı canavar'ı ustaca bir dille kitabın asıl mağduru 'düşmüş bir melek' haline getirmiş. Milton'ın 'Kayıp Cennet''inden izler taşımakla beraber, hemen hemen aynı temayı kullanarak insanoğlunun yaratıcısına yakarışını ve gözden düşmüş, çoğunlukça itilmiş olanın, toplum baskısı altında aslında olmadığı veya farklı şartlarda bambaşka olacağı bir 'canavar'ın hikayesini anlatıyor. Kısacası Mary Shelley, ... görünmez dünyayla, onun kendi gölgelerini kullanarak...' dalga geçiyor.

25.08.2018

Kitap hakkında

İlk 107 sayfaya ısrarla sabretmeli çok dingin bir aksiyon yok ta ki yaratık kitapta ki hitaplarıyla ifrit dile gelir felsefe kendini göstermeye başlar çok dikkatle okunulası üzerine düşündürten bir eser,yaratım ve yaratılış sorgulanmak da.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız