56,8 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Edirne'nin Ardı da Baylar - 25 Yazardan Edirne Tarihine Dair Anlatılar Kitap Açıklaması

 

Osmanlı coğrafyası içerisinde Balkanlar’da bir iç şehir konumundayken yavaş yavaş serhat şehri olmaya doğru giden Edirne, 26 Mart 1913’te Bulgar, Temmuz 1920’de ise Yunan işgaline maruz kaldı. 25 Kasım 1922’de işgalden kurtarılan Edirne, Cumhuriyet ile beraber günümüzde de sıkça kullanıldığı gibi bir serhat şehri oldu.
Şehir insan olarak varlığımızın, dünyada var oluşumuzun remzi, simgesi. Kısaca tarihî sürecini anlattığımız, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Edirne’den bahsedince sadece bir yerleşim yerinden değil; aynı zamanda köklü bir tarihten de bahsediyoruz. Buna istinaden; Edirne’yi yazan medeniyeti yazar, kültürü yazar, insanı yazar düşüncesindeyiz.
Biz de buradan yola çıkarak, şehrin bu kültür ve medeniyet birikiminin ancak bir zerresini teşkil edebileceğinin de farkında olarak, Edirne tarihine dair anlatı ve hikâyeleri yazacak yazarları bir araya getirmek için bir kitap hazırlamayı uygun gördük ve bu amacımıza da ulaştık.
Çalışmalarıyla, mazideki muhteşem günlerinin tatlı hatıraları içinde gülümseyen Edirne’mize hizmet eden tüm yazarlarımıza ve Ceren Kitabevi-Şeref Kurtiş’e teşekkürü bir borç biliriz.
Editörler: Halûk Kayıcı-Emin ÜNSAL-Sabriye CEMBOLUK

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.01.2022

Edirne hakkında 25 yazar yazdı

Edirne hakkında 25 yazar ve 25 Edirne anlatısı. Öyküler, bilimsel araştırmalar ve daha neler neler. Sıkılmadan okuyabilir ve bir Edirne uzmanı olabilirsiniz. Kesinlikle Edirne'li arkadaşlarınıza 2022 yılında hediye edilebilecek en güzel kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.