4/5 - 35 Kişi Yorum Yap
119,25 TL
159,0 TL %25
Standart Teslimat : 28 Ekim - 01 Kasım
Bu üründe kargo bedava!

Dünya Tarihi Kitap Açıklaması


William H. McNeill'in 1967'deki ilk baskısından sonra tarihin akışını 1999'a dek getirdiği baskısından, yapıtı 2. baskısından Türkçeye kazandıran Alâeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi; 15. baskıda ise Türkçesi gözden geçirildi.

Dünya Tarihi, öğrenciler ve akademisyenler kadar genel okuyuculara da seslenmektedir.

Yapıt, insanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evriminde uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır.

Dünyanın belli başlı coğrafyalarında tarihin dönüm noktası oluşturan kilometre taşlarında üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimle dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygar toplumların kapışmalarını izlemektedir.

Dünya tarihini -okunabilir kalınlıkta- tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izleme olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir. McNeill'in, tarih anlayışlarını ve kendi tarihi anlayışında oluşan değişikliği anlatan, bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli "Dünya Tarihinin Değişen Biçimi" yazısı ile Alâeddin Şenel'in kitaptan derlediği "Kronoloji" ekleri yapıtın kaynak ve başvuru niteliğini artırmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 873

Baskı Yılı: 2013


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 872

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

 

Puanlamalar
%52,9
%23,5
%17,6
%2,9
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.12.2015

2 CİLT

Kitap çok kalın.İki cilt olması gerekir,Okuma da tutarken zorluk çekiliyor.Yayınevi umarım dikkate alır.

19.09.2015

Genel Kültür Hazinesi

Kitap sadece bir tarih kitabı değil, aynı zamanda tam anlamıyla bir genel kültür hazinesidir. Fakülte dönemimde okuduğum ve bugünlerde tekrar ara okumalarına başladığım bir eser. Herkese tavsiye ederim. Tarih öğrenilecekse bu kitaptan başlanmalıdır.

Saygılar

19.02.2014

Çok güzel kaynak, çok berbat bir çeviri

Dünya tarihini bu denli genis ve detayli anlatan bir kitap daha yok saniyorum ancak çevirisi gerçekten kötü. Cümleler cok uzun ve anlam bütünlugu yok, gramer hatalari mevcut. Ne yazik ki kaptirip okuyamiyorsunuz, cogunlukla cumleleri bir kac kez bastan okumak zorunda kaliyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.