4/5 - 14 Kişi Yorum Yap
7,8 TL
12,0 TL %35
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Doktor Moreau'nun Adası Kitap Açıklaması

Wells’in öncü niteliğindeki bilimkurgu klasiği Doktor Moreau’nun Adası yayımlandığı günden beri “sarsıcı” etkisinden hiçbir şey yitirmedi. Bilimsel yöntemlerinin doğuracağı sonuçlar konusunda hiçbir sorumluluk hissetmeyen çılgın bilim insanının hikâyesi, unutulmaz filmlere ilham vermiştir. Acı, zulüm, ahlaki sorumluluk, insanın doğaya müdahalesi gibi felsefi temalarıyla dikkat çeken yapıtında, Wells daha sonra genetik alanındaki çalışmaların gündeme getireceği etik meseleleri öngörmüştür.


Bir deniz kazasından kurtulan Edward Prendick, mahsur kaldığı adada garip yaratıklar ve karanlık sırlarla karşılaşır. Bu ada, insanı ve yazgısını kollayacak bir Tanrı’nın bulunmadığı, bütünüyle ahlaktan yoksun bir evrenin mikrokozmosudur adeta.  Doktor Moreau’nun Adası bilimin kontrolden çıktığı zaman barındırabileceği potansiyel tehlikelere karşı bir uyarı niteliği taşır.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%50
%21,4
%28,6
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.08.2019

Fantastik ve Bilim Kurgu Hayranlarına

H.G. Wells yazdığı bu kitapla 1896 yıllarında olmasına rağmen ne kadar düşsel bir zekaya sahip olduğunu kanıtlamış durumda. Kitap herkesin sıkılmadan heyecanla okuyabileceği insanı yormayan bir üslup ile yazılmış bunda çevirmenin de hakkını yememek lazım. Fantastik ve Bilimkurgu kitaplarını seven ve okuyan herkesin kesinlikle alıp okuması gereken bir kitap eminim verdiğiniz paranın hakkını katıyla alacak bir kitap olduğunu düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

27.01.2019

kapak tasarımı

Kitabın içeriği hakkında yorum yapmak istesem de kapak tasarımı hakkında yapacağım. iş bankasının kapak tasarımları oldukça güzelken bu tasarım beni rahatsız etti keşke farklı olsaydı.

11.11.2018

çok güzel

Din ve ahlak alakasızlığını konu almış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.