36,75 TL
Standart Teslimat : 28 Mart - 31 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tüm Set Bir Arada

Senin için seti bir araya getirdik. İlgilendiğin ürünün seti burada!
200,10 TL
200,10 TL
;

Dev Şeftali Kitap Açıklaması

 

Küçük bir çocuğun yaşadığı olağanüstü bir maceraya tanıklık etmek ister misiniz? Öyleyse Roald Dahl'ın yazdığı Dev Şeftali adlı fantastik macera romanını okuyabilirsiniz. Yazar; çocuklar için kaleme aldığı bu romanında James adlı yetim ve öksüz bir çocuğun olağanüstü hikâyesini anlatıyor. Gelin, muhteşem bir hayal gücünün eseri olan bu çocuk kitabını daha detaylı inceleyelim.

 

"Dev Şeftali" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dev Şeftali, annesi ve babası öldükten sonra teyzeleriyle yaşamaya başlayan küçük James'in hayatını konu alıyor. İkisi de birbirinden acımasız karakterler olan Sünger Teyze ve Diken Teyze ile oldukça kötü bir hayat yaşayan zavallı James, bir gün olağanüstü bir olay yaşıyor. Bu olağanüstü olay, çok daha olağanüstü olayları beraberinde getiriyor. Bu olayların başlangıcı ise küçük James'in her zamankinden çok daha mutsuz olduğu bir güne rastlıyor. Böylece küçük James'in korkunç hayatı, oldukça garip bir yabancı sayesinde değişiyor. James'in hayatını değiştiren bu fantastik macerada kırkayak, uğur böceği, solucan, ipek böceği, çekirge, ateş böceği ve örümcek gibi birbirinden çok farklı özelliklere sahip hayvanlar da ona eşlik ediyor. Küçük James zekâsını, hayvanlar ise farklı farklı işlere yarayan fiziksel özelliklerini kullanarak ortak bir amaç uğrunda mücadele ediyorlar. Sizce dev şeftalinin ilginç sakinleri amaçlarına ulaşabilecek mi? Peki bu olağanüstü yolculukta James ve arkadaşları hangi sürprizlerle karşılaşacak? Bu fantastik maceraya tüm detaylarıyla şahitlik etmek için Dev Şeftali adlı eseri okuyabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Roald Dahl'ın Dev Şeftali adlı eserini, şeftali yerine kiraz üzerine kurgulamayı düşündüğünü ancak şeftalinin kirazdan daha büyük ve güzel olduğuna karar vererek bundan vazgeçtiğini biliyor muydunuz? Özgün dili İngilizce olan eser, ilk kez 1961 yılında "James and the Giant Peach" adıyla yayımlanır. Lale Akalın tarafından Türkçeleştirilir ve Türkiye'de ilk defa 1991 yılında Can Çocuk Yayınları aracılığıyla basılır. 8-11 yaş arası okurlara hitap eden 144 sayfalık eser, Quentin Blake'in kaleminden çıkan eğlenceli resimlerle süslenir. Yayımlandığı ilk günden beri dünya çapında ses getiren çocuk kitabı, film ve müzikal olarak da uyarlanır. Dilerseniz kitabı okuduktan sonra Walt Disney imzalı, 1996 yılı ABD ve Birleşik Krallık yapımı "James and the Giant Peach" (IMDb: 6.7/10) animasyonu da izleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1916-1990 yılları arasında yaşayan Roald Dahl'ın çocuklar için kaleme aldığı onlarca eser bulunuyor. Dev Şeftali adlı çocuk kitabını beğendiyseniz yazarın Matilda, Charlie'nin Çikolata Fabrikası, Bay ve Bayan Kıl, Charlie'nin Büyük Cam Asansörü, İrikıyım Timsah ve Koca Sevimli Dev adlı diğer eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Soluksuz Serüven Aralıksız Eğlence
Nurduran Duman

Gulyabani paçası, fil hortumu, çavuşkuşu yumurtası, yabandomuzu burnu, boğa boynuzu, devanası kuyruğu, sümüklüböcek yavrusu sümüğü, ayıbalığı bıyığı (ya da denizayısı sakalı), ala göğüslü albatros gagası, tekboynuz tırnağı, tekeböceği duyargası, suaygırı kalçası, köstebek derisi, cağırtlakkuşu yumurtası akı, karakoncolos ayağı (ayağı bulunmazsa kolu da olur), meyankökünün kare kökü, katıryılanı dişi (dişisi olursa daha iyi), baba hindi göğsü. İşte size Bay Willy Wonka’nın Wonka-Vita’sının içerdiği malzemeler. Her Wonka-Vita hapı 20 yıl gençleşmek demek. Meraklı okurlar bileşimin tam tarifini Charlie’nin Büyük Cam Asansörü’nde bulabilirler.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.12.2020

Çocukluktan gelen yolcu

Çocukluğumda izlediğim ilk animasyon filmi idi.Şimdi ise kitabını alıp okuyacam.Çok güzel bir duyguymuş gerçekten

14.12.2020

Dev şeftali

Çok severek okuduk

06.06.2020

güzel bir serüven

çok güzel bir kitaptı herkese tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.