4,5/5 - 14 Kişi Yorum Yap
11,7 TL
18,0 TL %35
Standart Teslimat : 01 Aralık - 06 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Deniz Kurdu Kitap Açıklaması


Jack London'ın bütün eserlerine bir simgeci natüralizm örneği olan Deniz Kurdu ile devam ediyoruz. Varlıklı bir aileden gelen Humphrey Van Weyden, geçirdiği deniz kazasının ardından Hayalet adlı uskunanın kaptanı Wolf Larsen tarafından kurtarılır. Barışçıl bir "beyefendi" olarak, iradesi dışında Larsen'in hizmetine girmesiyle kendini şiddet dolu "gerçek dünya"da bulacak; bu deneyim onu elitist bir entelektüelden, cesur bir eylem adamına dönüştürecektir.

Van Weyden'la Larsen arasındaki çatışma, yalnızca zayıf olanın ezildiği bir dövüş değil, bir fikir savaşıdır aynı zamanda. Hayatı "kutsal" olarak gören Van Weyden'ın idealizmiyle, var olmak dışında bir kaygı taşımayan Wolf Larsen'in materyalizmi arasındaki karşıtlık roman boyunca yinelenirken, Deniz Kurdu'nu farklı düzeylerde okunabilecek bir yapıt haline getirir. Ancak, London'ın en büyük başarısı hiç kuşkusuz ustalıkla geliştirip ete kemiğe büründürdüğü unutulmaz Wolf Larsen karakteridir. Nietzsche'nin "üstinsan" kavramını anıştıran Wolf Larsen, Ambrose Bierce'in de dikkat çektiği gibi, bir yazarın yaratabileceği en muazzam karakterlerden biridir...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar
%57,1
%42,9
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.12.2020

Jack London ın her zamanki gibi harika karakterleri

Unutulmayacak , kitabın kurgusundan öte bir karakter yaratmış Jack London. Her kitabı gibi ufuk  açıcı, düşündüren, yeni okumalar yapmaya teşvik eden bir kitap. Martin eden kadar zevk verecektir okuyanlara , herkese tavsiye ediyorum.

15.12.2019

Yaşam üzerine düşündüren bir yazın

Bir salon beyefendisinin, Nietzsche'nin üstinsanını andıran bir denizci Wolf Larsen ile tanışması ve adeta kendini yeniden yaratmasını konu alıyor.  Yaşam nedir? Ahlak mı fayda mı gereklidir? Yaşamın kendisi kutsal mıdır yoksa yalnızca varolma savaşı mıdır? Nihilizme mi inanmalı hedonizme mi? Uçsuz bucaksız okyanusta, zaman zaman boğan bir karanlık yaratan kitabı, bu felsefi diyaloglar aydınlatıyor. Materyalizm ve idealizmin çatıştığı hikayede, savaşın sonunda, kitabın kapağını kapattığınızda siz de aynı kişi olmayacaksınız. Yaşamı bir maya olarak tanımlayan Wolf Larsen, o mayayı sizinle paylaşmış olacak.

18.11.2019

Müthiş

Okurken okyanusun iyot kokusunu almak ve Wolf Larsen ile tanışmak isteyenler için iyi bir fırsat. Çeviri akıcı ve başarılı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.