Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Değiştirilmiş Karbon Kitap Açıklaması

 

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

21. yüzyıl bilimkurgu edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Değiştirilmiş Karbon’dan uyarlanan ve Netflix’in yayımlayacağı distopik dizi Altered Carbon, 2018’in en çok seyredilecek projelerinden biri olmaya aday!

 

Phılıp K. Dıck En İyi Roman Ödülü

 

25. yüzyıl. İnsanlık BM’nin gözetimi altında tüm galakside hüküm sürmekte. Irk, inanç ve sınıf farklılıklarının hâlâ devam ettiği bu dönemde teknolojideki yükseliş hayatı âdeta baştan tanımladı. Bir insanın bilinci depolanarak yeni bir bedene (ya da “kılıf”a) kolayca indirilebilir hale geldi ve ölüm olgusu, ekrandaki bir bip sesine indirgendi.

Eski bir asker ve BM elçisi olan Takeshi Kovacs daha önce de öldürülmesine rağmen son ölümü bilhassa acı vericiydi. Evinden 180 ışık yılı uzakta, eski adıyla San Francisco, yeni adıyla Bay City’de yeni bir bedende uyanan Kovacs kendini, “varoluş”u alınıp satılır şeyler olarak gören bir topluma göre bile karanlık ve büyük ölçekli bir komplonun tam merkezinde buldu. Dünyanın en güçlü insanlarından biri olan Laurens Bancroft bir ölümün sırrını açığa çıkarmak için Kovacs’ı tutmuştu: Kendi ölümünün.

Blade Runner ve Neuromancer gibi eserlerin izinden giden siberpunk türündeki Değiştirilmiş Karbon, son zamanların en dikkat çeken bilimkurgu-distopya romanlarından biri.

 

“Değiştirilmiş Karbon’un evreni özgün ve çarpıcı. Muazzam karakterler ve eşsiz bir gizem barındırıyor.”

- Patrick Rothfuss -

 

“Şahane bir iş. Mükemmel bir bilimkurgu. Değiştirilmiş Karbon, çok iyi bir giriş yapıyor ve hızını gittikçe arttırıyor. Eşit derecede merak uyandırıcı ve özgün bir eser; son sayfaya kadar elinizden düşüremiyorsunuz.”

- Peter F. Hamilton -

 

“Zekâ dolu bir kara noir, eşsiz bir kurgu ve hikâyesini dört gözle öğrenmek isteyeceğiniz bir karakter.”

- Ken McLeod -

 

“Bu hızlı okunan, etkileyici roman William Gibson’ın Neuromancer’ı ve Norman Spinrad’ın Deus X’inin merak uyandırıcı bir karışımı.”

- Publishers Weekly –

 

 

Yayın Koordinatörü : Tuğçe Nida Sevin

Editör : Alican Saygı Ortanca

Düzelti : Ömer Ezer

Kapak Tasarım : Hamdi Akçay

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.09.2018

Mükemmel Kitap

Eğer bu kitap ı almak istiyorsanız veya okumak istiyorsanız hemen okumanızı tavsiye ederim bilim kurgu ve polisiye seviyorsanız ki ben fazla polisiye sevmem ama bu kitap gerçekten mükemmel ben bugün bitirdim ve cidden kitabı çok beğendim herkesin okumasını tavsiye ederim parasının karşılığını verecektir mutlaka bir deneyin cidden çok güzel sevgirlerle (Takeshi Kovacs ve Kristin Ortega siziii çoookkk sevdimmmmmmmmm...)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.