78,3 TL
Standart Teslimat : 29 Mart - 01 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Daha Sade Bir Hayat Kitap Açıklaması

 


Çocuk yetiştirmede daha sadenin gücünden yararlanın.

Çocuklarının hayatlarını yavaşlatmak isteyen ama nereden başlayacaklarını bilemeyen ebeveynler için bir ilham kaynağı…

Sadeleştirme nedir?

Ev ortamını sadeleştirmek çocuk için neden gereklidir?

Günlük hayatın çocuk üzerindeki gerilimini nasıl azaltılabilir?

Çok fazla aktivite her zaman doğru mudur?

Çocuğu tüketim çılgınlığından ve reklam bombardımanından nasıl koruruz?

Günümüz dünyası artık daha hızlı, daha yoğun… Hayatın temposu, çok fazla eşya, çok fazla seçenek ve çok az zaman nedeniyle hiper hızlı bir duruma gelmişken, çocuklar bunun baskısını hissediyorlar. Endişeleniyor, sorunlar yaşıyor, hatta davranış bozuklukları gösteriyorlar. Daha Sade Bir Hayat bu durumdaki çocuklara yardım etmek için ebeveynlere hayatı sadeleştirmeyi öneriyor; daha az endişelenmeyi ve daha fazla keyif almayı öğretiyor.

Çocuklarının hayatlarını yavaşlatmak isteyen ama nereden başlayacaklarını bilemeyen ebeveynler için, hem bir ilham kaynağı hem de değişime yönelik bir plan sunuyor.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.06.2019

Sade ve ritmik bir hayat

Kitabın temel fikri bu ritmik ve sade bir hayat. Yazar Çocuklara hayatın hiç bir alanında çok fazla yüklenmemek ve bununla birlikte onlarında ongorebilecegi programlı  bir hayat olusturmak gerektiğini söylüyor. Böylece daha stresiz ve kendi kişiliklerini ortaya çıkarabilecekleri bir ortam saglanacagini savunuyor. Kitap çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara bence ışık tutuyor.  Dili ilk başlarda sıkıcı gelsede sabırla okunduğunda ilham verici ve eğlenceli bir kitaba dönüşüyor tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.