0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
25,6 TL
32,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Haziran - 19 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Cinsiyet, Irk, Sınıf - Kadınlardan Yeni Bir Perspektif Kitap Açıklaması


CİNSİYET, IRK, SINIF, Selma James'in 1953-2005 yılları arasında kaleme aldığı çeşitli yazılardan oluşan bir seçkidir. Selma James "kadın emeği"ni, ev içi emek, seks işçiliği, göçmenlik, annelik ve yoksulluk üzerinden ele alır. Kadınların mağduriyetini ise işçi sınıfını, muhalif yapıları ve sendikaları da kapsayacak şekilde daha geniş bir bağlam içinde tartışmaya açar.Sayfa Sayısı: 370

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: BGST

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Diğer işçileri biliyor musunuz?
Aysel Sağır

“Bu garip bir metadır, çünkü nesne değildir. İşgücü yetisine, sadece üretim sürecinde hayatı tükenen insanlar sahiptir. Rahimde geçen dokuz aydan sonra beslenmeli, giydirilmeli, eğitilmeli ... cinselliği tatmin edilmeyip dindirilmeli, gece vardiyasından sabahın sekizinde de dönse yemeği hazır olmalıdır. İşte, fabrikada ya da ofiste her gün tüketilen iş gücü bu şekilde üretilir ve yeniden üretilir. Onun temel üretimini ve yeniden üretimini tarif etmek kadınların işini tarif etmektir.”

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Cinsiyet, Irk, Sınıf: Kadınlardan Yeni Bir Perspektif
Selma James / Bgst Yayınları

BGST Yayınları’nın, aktivist Selma James’in 1953-2005 tarihleri arasında kaleme aldığı makaleleri derlediği Cinsiyet, Irk, Sınıf: Kadınlardan Yeni Bir Perspektif adlı seçki kitap Şubat ayında raflardaki yerini aldı. Kitap, ev içi emek, seks işçiliği, yoksulluk, eşit ücret, sınıf tartışmaları, annelik, emzirme gibi konularda James’in 50 yıllık aktivizm deneyimini yansıtan 19 makaleyi içeriyor. Küresel Kadın Grevi koordinatörlerinden ve Uluslararası Ev İçi Emeğin Ücretlendirilmesi Kampanyası’nın kurucularından James, kadın hareketinin başat tartışmalarını akademik araştırmaların sınırlarını aşarak saha çalışmalarından edinilen deneyimlerle ele alıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.