4/5 - 365 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,24 TL
24,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Cesur Yeni Dünya" bizi "Ford'dan sonra 632 yılına" götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, "annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya -uykuda eğitim- ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. "Herkes herkes içindir."

"Cesur Yeni Dünya"nın önemi yalnızca ardılları için bir standart oluşturması ve karamsar bir gelecek tasarımının güçlü betimlemesiyle değil, aynı zamanda 'birey yok edilse de süren macerasının' sağlam bir üslupta anlatılmasıyla da ilgili. Huxley, yapıtını ütopa geleneğinin kuru anlatımının dışına çıkarıp 'iyi edebiyat' kategorisine yükseltiyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Huxley’nin fütüristik düstopyası, devlet gücünün tüm vatandaşlarının akıllarında sömürü ve icraat sınırlarını telafisiz şekilde silikleştirecek kadar çok ve etkin yolsuzluk yaptığını keşfettiği bir dünyayı anlatır. Dünya Devleti’nin ortaya koyduğu sosyal istikrar ideali, tüketimin arttırılması ve sayısız karmaşık teknolojiyle gerçekleşmiştir. Bunların arasında, Devlet’in erdem kontrolünü zorunlu kılarak yürüttüğü insanın tekelci üretimi ve gelişigüzel cinsel ilişki vardır. Hiyerarşik şekilde sıralanmış beş sosyal sınıfın her biri kendi kendilerini tatmin etmeyi teşvik etmek üzere, karmaşık doğum öncesi ve sonrası oran düzenlemesine tabi tutulmaktadır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%69,8
%20,2
%6,9
%2,2
%0,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.09.2019

Muthis

1984 un korku ve baskici yonetim anlayisinin cesur yeni dunyada yasayan bireylerin dogumundan olumune kadar mutluluk adi altinda sartlandirma ile yasayacaklari sosyal ortamdan calisacaklari islere kadar yazgilarinin yonetim tarafindan tek elinde bulundurduklari bir anlayisa evrilmesi.Ikisindede amac ayni aslinda; 1984 de dusunmesi ve sorgulamasi icin hicbir firsat taninmayan alt tabakalar burada dogumlarndan itibaren yapacaklari is harici hicbirsey fikir asilanmayan kalan bos zamanlarindaki tek hedefleri soma adi altinda uyusturucu madde tuketimig olan gama delta epsilonlar sinifi insanlar olarak karsimiza cikiyor.Kimine gore utopik olan bu duzen benim icin tamamen distopik.Vahsi nin yasadigi ayrikbolge ile uygar medeniyet arasindaki ahlak ve inanc arasindaki derin ucurum ve yine insanlarin kendi gibi olmayani kendine evirme cabasi...

12.09.2019

Düşündürüyor

Evren üzerinde nereye evrildiğimiz ve insanoğlunun hırsıyla kendi sonunu nasıl hazırladığı üzerine distopik bir eser.

09.09.2019

etkileyici

Günümüz olaylarına ışık tutan,yaşadığımız çağı tüm çıplaklığıyla film şeridi gibi gözümüzün önünden geçiren bir kitap;distopik yanı olmakla birlikte her okurun kendisine ders çıkaracağı geleceğe yönelik bir eserdir.1900'lü yıllarında yazılmasına karşın güncelliğini hiç bir zaman kaybetmeyeceği kanısındayım,tüm okurların bu kitabı es geçmemeleri gerektiği fikrindeyim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız