102,6 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Çanakkale Mahşeri Kitap Açıklaması

 

Çanakkale Mahşeri; “cihânın yedi iklîminden” Türk’ün aziz topraklarına “kaynayan bir kum gibi” sökün edip gelmiş, Türk’ü tarihten ve hatta beşeriyet hafızasından söküp atmaya ahdetmiş düşman karşısında, Türk’ün “göğsündeki kat kat îmanla” ve kanının her damlasıyla verdiği cevabın destanıdır. Çanakkale Mahşeri; asırlardır Anadolu coğrafyasında çalınan mayanın bozulmayacağının, en sağlam istihkâmın vatanını nâmûs bilenlerin pâk yürekleri olduğunun, “rükû” haricinde cihâna nizam vermiş başların asla eğilmeyeceğinin destanıdır. Mehmed Niyazi’nin 1998 yılında yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle okunan romanı, Çanakkale muharebelerinin en gerçekçi anlatıldığı eserlerin başında geliyor. Bir muharebede tek bir neferin bile ne kadar önemli olduğu malumdur. Çanakkale Mahşeri romanını da, bu hakikatin âdeta bir tezahürü olarak kaleme alan Mehmed Niyazi, Çanakkale siperlerindeki en üst rütbelilerden en düşük rütbelilere kadar bizleri sayısız kahramanın dünyasında gezdirir. Çanakkale Mahşeri’nin kahramanları öyle bir rûh iklîminin insanlarıdır ki, efsanelerde anlatılanlardan daha efsanevî, tarih kitaplarında anlatılanlardan ise daha gerçektirler.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.10.2008

mükemmel

Gerçekten de bir solukta okuyacağınız bir roman... Her gencin okuması lazım... Bu romanda Atatürk çok az yer alıyor çünkü sonradan görevlendirildi ve ondan önce orada ön plana çıkan başta Esat Paşa olmak üzere pek çok kumandan var. Eger Mustafa Kemal'e de yer verse roman 1000 sf.olur heralde. Atatürk için ayrı bir roman yazılmalı...

13.09.2007

Müthiş bir kitap ama...

Gerçekten de enfes bir kitap yakın tarihimize ışık tutmakta ancak bir şey dikkatimden kaçmadı değil o kadar subayın askerin yaşadıkları sıkıntılardan başarılarından bahsedilirken niçin Mustafa Kemal ATATÜRK'den pek bahsedilmemiş?

15.02.2005

Mahşer

Yakın tarihin bu destansı savumasını bir kez daha okurken tüylerim diken diken oldu. Şehitlerimizin ve gazilerimizin orada neler çektiklerini hissedemeyiz ama bu kitap gibi kitaplarla ancak anlamaya çalışır ve unutmayız. Keşke filmi çekilse.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.