5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
18,85 TL
29,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 Ocak - 26 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Bush ve Saddam'ın Gölgesinde Entrikalar Savaşı Kitap Açıklaması


Dünya neredeyse son bir yıldır Irak'la yatıp Irak'la kalkar hale geldi. ABD, Irak'la savaş için geri sayıma başlamış durumda. Bütün dünyanın konuştuğu tek konu Irak. Savaş kaçınılmaz gözüküyor ve ABD her geçen gün Basra Körfezi'ne asker yığıyor.

Türkiye bugün ABD yönetimine vereceği her desteğin kendisi için bir açmaz olarak, hatta kötü sonuç doğurarak yine kendisine döneceğini çok iyi biliyor. İçinde bulunduğu sıkıntıyı da zaten ortaya koyuyor. Irak'ta bir savaş istemiyor.

Körfez Savaşı sırasında provası yapılan bu yeni saldırı tehditi karşısında, Körfez ülkeleri ve Irak'ta etkinlik gösteren grupların tutumu bu kez farklı; etnik gruplar ABD'nin taahhütlerine daha temkinli yaklaşıyorlar, Arap Dünyası ise Irak'a yönelik bir harekattan önce Filistin-İsrail meselesinin halledilmesi gerektiğini, Ortadoğu'nun iki büyük krizi aynı anda kaldıramayacağını iddia ediyor.

Harekat sonrası bölgede güç dengeleri ne yönde değişecek? Irak'ın parçalanması önlenerek toprak bütünlüğü korunabilecek mi? Irak'ta istikrar tesis edilebilecek mi? Irak'ta ne tür bir rejim ve yönetim yapısı kurulacak?

Petrol pastasının kremasını kimler yiyecek? Ortadoğu'da ve dünyada yarın neler olacak?Sayfa Sayısı: 689

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.