4,5/5 - 36 Kişi Yorum Yap
14,3 TL
22,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 08 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Bozkırkurdu'nun, deneysel cesaret anlamında Ulysses'ten aşağı kalmayan bir yapıt olduğunu söylemeye gerek var mı? Bozkırkurdu, okumanın ne demek olduğunu uzun zamandır ilk kez hatırlattı bana."
-Thomas Mann-

"Harry kendi içinde bir 'insan' bulur, düşüncelerden, duygulardan, uygarlıktan, dizginlenmiş ve yüceltilmiş doğadan kurulup çatılmış bir dünyadır bu; ayrıca, bir 'kurt' bulur içinde, içgüdülerden, vahşilikten, acımasızlıktan, yüceltilmemiş, yontulmamış doğadan bir dünya bulur. Varlığının böyle açık seçik ikiye ayrılmasına, birbirine düşman iki yarıma bölünmesine karşın, yine de kurt ile insanın bazı mutlu anlarda birbiriyle kardeş kardeş geçindiğini görür."

Uçarı bir "yaşam" insanı olmaya kalkışan katıksız bir "düşün" insanının, bu ikilemin gelgitleriyle oradan oraya savrulan yalnız bir ruhun, Bozkırkurdu'nun hikayesi. Aydın geçinenlerin, bildikleriyle büyüklenenlerin, bilmediklerini küçümseyenlerin, bunu yaparken -bilinçli ya da bilinçsiz- yaşamı kaçıranların yüzüne inen bir tokat.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 218

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%77,8
%16,7
%2,8
%0
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.11.2020

Hesse

İç yolculuğun karmaşası daha açık nasıl anlatılır ? Buyurun okumaya...

31.08.2020

Der Steppenwolf

Küçük burjuva yaşantısındaki sıkışmışlığı,entellektüel bir toplamla aydın bir toplamın arasındaki derin farkları,kalabalıklarda anlaşılamamanın ama yalnız da kalamamanın çelişkisini, en çok da ötelediklerimizin,korktuklarımızın bıraktığı sonsuz acıyı anlatmış Hesse...Bir kaç kez okumak gerekir.

09.04.2020

harry haller

doğasından kopuk yaşamakta olan tüm modern vahşilerin ortak hikayesi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.