22,75 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bozkırkurdu Kitap Açıklaması

 

“Uçarı bir yaşam” insanı olmaya kalkışan katıksız bir düşün insanının, bu ikilemin gelgitleriyle oradan oraya savrulan yalnız bir ruhun, Bozkırkurdu’nun hikâyesi.

Hesse, kentin ışıklarına ve kültürel hazlarına kapılırken bir yandan da vahşi içgüdülerinin peşinden gitmeyi arzulayan, “yarı-ehlileştirilmiş” Harry Haller başkarakteri ile Weimar Cumhuriyeti döneminde bireyin parçalanma hikâyesini anlatabilecek ana metaforu bulup çıkarmış; BOZKIRKURDU zamanının ötesinde, modern insanın trajik açmazlarını dile getiren kült bir romana dönüşmüştür.

Aydın geçinenlerin, bildikleriyle büyüklenenlerin, bilmediklerini küçümseyenlerin, bunu yaparken –bilinçli ya da bilinçsiz– yaşamı kaçıranların “maktul” yerine “fail” konumuna geçtiği unutulmaz bir anlatı.

BOZKIRKURDU’nun, deneysel cesaret anlamında ULYSSES’ten aşağı kalmayan bir eser olduğunu söylemeye gerek var mı? BOZKIRKURDU, okumanın ne demek olduğunu uzun zamandır ilk kez  hatırlattı bana.

Thomas Mann 

 

Kitaplarını büyük bir şaşkınlıkla ve daima merakla okudum. Bu Hermann Hesse sadece Amerikalılara ait bir romantik düşünce değil, aksine kesinlikle akıllı, doğrulanabilir, büyük bir yazardır.

Peter Handke

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.03.2022

Kesinlikle okuyun

Bir solukta bitiyor gercekten okuyun

30.12.2021

Oku oku oku

Hesse sizi Bozkırkurdu’nun iç dünyasında harika bir yolculuğa çıkartıyor. Mutlaka okunmalı.

28.02.2021

Varoluşunu sorgulayan bir adamın hikâyesi

Hermann Hesse'nin Nietzsche hayranlığının  müthiş bir dışavurumu Bozkırkurdu. Adım adım Nietzsche'yi takip edeceksiniz, ama Hesse'nin zengin hayâl gücünün eşliğinde. Ve finalde Deccal'in bir izdüşümünü bulacaksınız. Varoluşçu felsefeye yakınlık duyan herkesin kesinlikle okuması gereken bir eser...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.