12,2 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Beyaz Zambaklar Ülkesi Kitap Açıklaması

 


Atatürk'ün okuduğu, Osmanlı Türkçesiyle yazılmış kitaptan Türkçeye aktarılan ve kendine özgü çevirisiyle dikkat çeken Beyaz Zambaklar Ülkesi okuruyla buluşuyor.

Elma Yayınevi tarafından sunulan bu eser yalnızca Arap harfli metnin çevrilmesi ve dilinin günümüz Türkçesine uyarlanmasından ibaret değildir. Yapıtta geçen özel adlar, tarihsel olay ve olgular araştırılmış, bunlarla ilgili derlenen kısa bilgiler dipnotlarda gösterilmiştir. Bu kitapta, eserle ilgili kimi gerçekler de ilk kez okuyucunun karşısına çıkacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından askeri okullarda okutulması istenen ve öğrencilere tavsiye edilen Beyaz Zambaklar Ülkesi, dönemsel bilgileri veren zengin dipnotları, açıklamaları ile bir tarih klasiği niteliğinde ve fark yaratacak aktarımıyla bizlerle…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Elma Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.12.2016

Hayal kırıklığı

Maalesef kitabın sayfaları ilerledikçe hayal kırıklığım da arttı. Kitap hakkında çok fazla övgü olması, dolayısıyla beklentimin yüksek olması büyük ihtimalle bu hayal kırıklığında başrol oynadı. Kitapta yazılanlar tabi ki uygulanması, yapılması gereken şeyler.Fakat olay şundan ibaret: Bir adam çıkıyor, öğretmenlerle, askerlerle, anne-babalarla, din adamlarıyla vs. konuşuyor. Ve her konuştuğu grup sanki büyülenmişçesine birden çalışmaya başlıyor. Sonra her şey düzeliyor.Belki kitabın muhtevasını uzatmamak için kısa tutulduğundan böyle bir izlenim uyandırdı. Ya da 2-3 milyonluk bir nüfusta gerçekten böyle bir şey olabilir. Ama günümüz için biraz fazla iyimser olduğunu düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.