46,4 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bağırmayan Anne Baba Olmak Kitap Açıklaması

 

Bağırmayan anne baba olmak mümkün mü? İşte bu tüm ebeveynlerin merak ettiği bir soru. Kitabın yazarı Hal Edward Runkel, “Çocuğunuzu birkaç günde muma çevirmek.” şeklinde bir ebeveynlik yöntemi sunmak yerine içinize dönüp sakin kalmaya odaklandığınızda yaşamakta olduğunuz zorlukları artık hiç yaşamayacağınızı öngörüyor. Son dönemlerde yapılan araştırmalara bakıldığında ebeveynlerin davranış biçiminin çocukların kişilik gelişimleri ve ileriye dönük yaşam tarzını oldukça etkilediği görülüyor. Gelin, çocuk gelişiminde ailenin ne kadar önemli olduğunu ve bağırmadan nasıl çocuk yetiştirilebileceğini anlatan yazar Hal Edward Runkel’ın bu muhteşem eserinin içeriğine değinelim.

 

“Bağırmayan Anne Baba Olmak” isimli kitabı neden okumalısınız?

Her ebeveynin en çok cevap aradığı "Sakin kalarak ve bağırmayarak çocuk yetiştirmek mümkün mü?" sorusuna yanıt veren ve bunun nasıl yapılacağını ayrıntılı bir şekilde anlatan yazar, kitabında çocuk yetiştirme konusuyla ilgili aradığınız tüm sorulara yanıt veriyor. Ayrıca bağırmanın sadece ses yükseltmek olmadığına değinen yazar, gerilimli bir ortam oluşturmanın aile ve çocuk ilişkilerinde ne denli zararlı olabileceği konusuna da dikkat çekiyor. Yazar, çocuğunuzla iletişim kurarken kendinize odaklanarak sakinleştirmenin önemini vurguluyor. Bu sayede daha sağlıklı ilişkilerin oluşturulabileceğini anlatıyor. Yazar Hal Edward Runkel, 182 sayfalık eserinde ebeveynler için birçok öğretici bilgiyi keyifle okunacak şekilde işliyor. Bağırmayan anne baba olmanın gerçekten mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız kitabı okuyabilir, yanıtlanmasını istediğiniz pek çok soruya cevap bulabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın yazarı Hal Edward Runkel’ın dünyaca ünlü evlilik ve aile terapisti, ilişki uzmanı, uyuşmazlık arabulucusu, uluslararası alanda seminerler veren ve oldukça beğenilen bir konuşmacı olduğunu biliyor muydunuz? Bağırmayan Anne Baba Olmak kitabı, New York Times’ın çok satanlar listesinde yer alır. Tüm dünyayı tek tek, ilişki ilişki çok daha sakin hâle getirmeyi hedefleyen yazar, 14 yıllık evliliği boyunca danışanlarına bahsettiği anne baba rolünü evinde de uygular. Uzman ilişki koçu Runkel aynı zamanda ScreamFree Living isimli aile ilişkileri konusunda eğitim veren bir şirketin de kurucusu. Alanı ile ilgili yazdığı birçok kitabı çok satanlar listesinde yer alan yazarın “Bağırmayan Anne Baba Olmak” isimli kitabı Türkiye’de de çok satanlar listesine girmeyi başarır. Aganta Kitap tarafından okuyucuyla buluşturulan kitabın çevirisi, Ebrar Güldemler tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çok satanlar listesinden düşmeyen ”Bağırmayan Anne Baba Olmak” adlı eseri okuduktan sonra dilerseniz yazarın ilişkiler üzerine kaleme aldığı kitabı “Bağırmayan Karı Koca Olmak adlı eserine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.01.2022

Tavsiye

Mutlaka edinilmeli,her ebeveyn okumalı çok faydalı..

03.03.2021

Faydalı

Gerçekten faydalı ve  mutlaka okunması gereken bir kitap.

16.02.2021

Emap

Daha aydınlık bir gelecek için okuyalım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.