4,5/5 - 29 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,0 TL
20,0 TL %35
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Mezar yazıtı ilk kazma darbesiyle parça parça yerinden fırlamış, bakır renginde canlı bir saç yığını mezardan dışarı taşmıştı. Ustabaşı, işçilerinin de yardımıyla bunları tümüyle dışarı çıkarmak istedi, ama saçları ne kadar çok çekerlerse o kadar uzun ve gür görünüyorlardı; sonunda hâlâ bir kız çocuğunun kafatasına yapışık son saç telleri de dışarı çıktı... Yere yayılan o harikulade saçlar yirmi iki metre on bir santim uzunluğundaydı..."


 


Gabriel García Márquez, yıllar önce tanık olduğu bu ürkünç olayın izini sürerek, gizemli bir aşk öyküsü çıkarıyor ortaya, bahtsız bir genç kızla bir rahibin olağandışı aşklarının öyküsünü. Büyülü gerçekliğin büyük ustası, Aşk ve Öbür Cinler’de, yaşama ve ölüme meydan okumakla kalmayan, aklın ve inancın sınırlarını da zorlayan bir aşk hikâyesi sunuyor okurlarına. Gerçekle söylencenin ustalıkla harmanlandığı çağdaş bir novella.


 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%72,4
%20,7
%6,9
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

24.10.2011

..

Marquez o kadar yüksek bir çıta oluşturdu ki kafamda, pek çok romandan daha güzel bir konusu, çok iyi bir anlatımı ve bu kez tadı kursakta kalmış büyülü gerçekçilik nüansları olmasına rağmen aradığımı bulamadım sayılır.Yüzyıllık Yalnızlık ve Kırmızı Pazartesi´yi okuduktan sonra insan her romanında olağanüstüyü arıyor,iyiyle yetinemez oluyor.Dediklerime çok aldırmayın,okuyun.

02.04.2007

Bir Başka Marquez Klasiği

Marquez yine konuşturmuş bence. Gerçi yüzyıllık yalnızlıktan sonra pek de iç açıcı değil ama yine de sürüklüyor insanı. Değişik konusu, İnci Kut'un mükemmel çevirisiyle birleşiyor, sizi adeta peşinden sürüklüyor. Okunması gereken bir eser.

19.09.2005

Kilise ve Cinler

Pek çok film ve kitapta işlendiği gibi kiliselerde beyinleri uyuşmuş aşırı dinci rahip ve rahibelerin, hurafeler sonucu bir insanın hayatını nasıl bitireceğini, kiliselerin hapishane yüzünü, içiniz sıkılarak okuyorsunuz. (Bana Günahkar Rahibeler adıyla ülkemizde gösterilen filmi hatırlattı.) Aynı zamanda farklı olan herkese Şeytan etiketi yapıştırıldığını da. Elimden bırakamadığım ve çok yoğun tatlar aldığım bir kitap değildi. Yazarın başka kitaplarını da deneyeceğim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız