4,5/5 - 9 Kişi Yorum Yap, Kazan!
34,31 TL
47,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 - 23 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Anna Karenina, 19. yüzyıl Rus toplumunun ruhsal dalgalanmalarına çarpıcı bir aşk ve ihanet anlatısıyla ışık tutan bir başyapıt.

Güzelliği ve nezaketiyle çevresinde hayranlık uyandıran Anna Karenina'nın mutsuz ve monoton bir evliliği vardır. Üst düzey bir devlet memuru olan Aleksey Aleksandroviç ile evliliğinde tek tesellisi oğludur. Ağabeyi ile yengesinin aralarını düzeltmek için gittiği Moskova'da yakışıklı ve genç kont Vronski ile tanışması, Anna'nın hayatında dönüm noktası olur. Tolstoy, Anna Karenina'da sıradışı bir gözlem gücü ile aşk, evlilik, ihanet gibi temaların izini sürerken roman sanatına yepyeni ve uzun soluklu bir boyut katar. Modern dünya edebiyatının otoritelerince gelmiş geçmiş en iyi romanlardan biri olarak kabul edilen Anna Karenina, güncelliğini daima koruyacak bir eser.

"Anna Karenina dünya edebiyatındaki en büyük aşk hikâyelerinden biri. Tolstoy'un kusursuz üslûbunun büyüsü her sayfada hissediliyor."
-Vladimir Nabokov-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1035

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%88,9
%11,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.08.2015

Anna Karenina

Tolstoy´un Savaş ve Barış´ını okuduysanız oradan da hatırlarsınız konular bir tarih nedir?´ e gider, bir Napolyon´a gider, bir Prens Bolkonski´ye gider, bir masonluğa gider, bir Kutuzov´a gider... Bu üslup aynı şekilde Anna Karenina´da da var. Ama bu olumsuz bir eleştiri anlamında alınmamalı. Geçişler sert olabiliyor sıkı takip etmek lazım.


Romanın merkez karakteri Anna Karenina olsa da etrafındaki erkekler - Vronski, Karenin, Levin, Oblonski - romana asıl değeri katanlar diye düşünüyorum. Bence roman Anna Karenina´dan çok bu adamları anlatıyor. Katılmayabilirsiniz.
Bütün kalın romanları okuduktan sonra Tolstoy ve Dostoyevski´yi ister istemez karşılaştırıyor insan.

Ben bu kitabı okuduktan sonra şuna karar verdim: Savaş ve Barış dünyanın en iyi romanıdır. Ancak Dostoyevski kanımca Tolstoy´dan daha iyi bir yazardır. Dostoyevski´nin daha sürükleyici, daha içine çeken romanlar yazdığını düşünüyorum. Dört büyüklerin hepsi de Anna Karenina´dan daha iyidir. Ama bu kitap da harika bir kitap.

Vronski´nin at yarışı bölümü, Levin´in evlenme teklif ettikten sonra  hissettikleri, bir abinin ölüm sahnesi...İnanılmaz bölümler var. 10.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız