4/5 - 98 Kişi Yorum Yap
3,85 TL
7,0 TL %45
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Altıncı Koğuş Kitap Açıklaması

Çehov bir taşra kasabasındaki akıl hastanesinde geçen bu novellasında, eğitimli bir hasta olan İvan Dmitriç ile Doktor Andrey Yefimıç arasındaki felsefi çatışmaya odaklanır. İvan Dmitriç maruz kaldıkları adaletsizliğe, içinde yaşamaya zorlandıkları berbat koşullara karşı çıkarken, Andrey Yefimıç bunları görmezden gelmekte ısrar eder ve durumu değiştirmek için kılını bile kıpırdatmaz. Doktor sonunda içine düştüğü “felsefi” yanılgının farkına vardığında ise artık iş işten geçmiştir. Altıncı Koğuş, Rusya’nın ve ülkenin sorunlarıyla ilgilenmek yerine onları uzaktan izlemeyi tercih eden elit Rus aydınının “deliliği”nin simgesidir adeta. Altıncı Koğuş, Russkaya Mısl dergisinin 1892 kasım sayısında yayımlandığında büyük ilgi görmüştü. Hatta Lenin’in de yapıtı okuduktan sonra dehşete kapıldığı, “Kendimi Altıncı Koğuş’a kapatılmış gibi hissettim” dediği rivayet edilir. 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%54,1
%35,7
%7,1
%1
%2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.05.2021

Yapay sınırlar

Gerçek yaşamda sınırların olmadığını ve sınırları bizlerin düşüncelerimiz ile çizip, o sınırların içinde yaşadığımızı çok net bir şekilde vurguluyor yazar...

13.05.2021

Harika!!!

Okurken çok yerin altını çizdim, durup düşündüm, sorguladım. Bu kitabı çok sevdim. Okuyun, okutturun.

05.04.2021

Kendini geliştirme

Hikaye ve yazımdan altını çizilecek çok şey çıkıyor...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.