78,0 TL
Standart Teslimat : 12 Ağustos - 15 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Alışkanlıkların Gücü Kitap Açıklaması

 

Alışkanlıkların Gücü

Kişisel gelişime meraklı olanları kendine çekmeyi başaran bu muazzam eser, Charles Duhigg imzalı usta bir kalem aracılığıyla okurlarına ulaşıyor. Yazarın hayatımızdaki alışkanlıklara değindiği bu kitapta, alışkanlıkların başarı ve başarısızlıklarımızı nasıl etkilediği hakkındaki ipuçları büyük bir titizlik ile işleniyor. Hayatınızdaki düzene başka çerçevelerden bakmaya başlayacağınız bu kitap ile siz de sahip olduğunuz tüm alışkanlıklarınız üzerine yeniden düşüneceksiniz!

“Alışkanlıklar” ve “Başarı” İlişkisi

Hayatta herkesin sahip olduğu bir alışkanlık var. Her sabah aynı saatte uyanmak, aynı saatte yatmak veya aynı yol güzergahını kullanarak işe gitmek gibi olan bu basit eylemler size hayatta başarı getirir mi? Öyleyse nasıl?

İşte tam da bu noktayı ele alarak alışkanlıklar meselesini inceleyen Charles Duhigg, alışkanlıkların döngüsünü ise “işaret – rutin – ödül” olarak nitelendiriyor. Ayrıca kitabı ana hatları ile üç farklı bölüme ayıran Duhigg, “bireysel alışkanlıklar”, “şirket ve organizasyonların sahip olduğu alışkanlıklar” ile “toplum alışkanlıkları”nı en iyi örnekler ile inceliyor. Okuyucuların içerisinde; ünlü reklamcıların başarı hikayelerini, ünlü antrenör Tony Dungy’nin Amerikan Futbol Ligi’nin en kötü takımının kaderini nasıl değiştirdiğini, Starbucks’ın başarı sırrını ve Martin Luther King’in yurttaş hakları hareketinin nasıl başarıya ulaştığı gibi farklı başarı hikayelerini bulabilecekleri eser, alışkanlıklar hakkında düşünmeye davet ediyor.

Diğer taraftan alışkanlıklar üzerine araştırma listesinde yer alan kişilere yönetilen bir dizi soru ile alışkanlıkların gücünün irdelendiği kitap, her şeyin beyinde bittiği konusundaki ipuçlarını okuyucuya aktarıyor.

Unutmayın ki tüm değişimlerin gücü beyniniz ile ilgilidir. Siz alışkanlıklarınızı doğru uyguladığınız ya da onlardan vazgeçebildiğiniz takdirde başarı sizin için de kaçınılmaz olacaktır.

Bunu Biliyor muydunuz?

Kitabın yazarı olan Charles Duhigg, aslında New York Times gazetesinin ödüllü iş dünyası muhabiridir. Alışkanlıkları Gücü isimli bu kitabı ile büyük ses getirirken, kitabını bestseller listesine sokmayı başarmıştır.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kişisel gelişim türünün en iyi örnekleriyle tanışmaya hazır mısınız? O halde hemen siz de kategorilerimizi inceleyin, Alışkanlıkların Gücü ve benzeri pek çok etkileyici kitaba sahip olmak için beklemeyin! Üstelik avantajlı fiyatlara ek, sepete özel indirimler de sizi bekliyor. Acele edin, stoklar tükenmeden siz de alışverişe başlayın! 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.01.2022

Aydınlatıcı

Belli bir yaştan sonra alışkanlıklarınızı değiştirmek bir yana onların farkında bile olmuyorsunuz. Bu kitap beni bu kınuda aydınlattı.

23.04.2021

Öneri

Muhteşem ve oldukça akıcı

21.01.2021

Kitap

Okumasi keyifli bir eser

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.