30,6 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ailenin Adı Yok ya da Neden Feminist Değilim? Kitap Açıklaması

 

Türkiye’de aile kurumu tehlikede mi? Geleneksel değerlerimizi kayıp mı ediyoruz? Evlilik sayısı azalırken, boşanmalar neden artıyor? Aile nereye gidiyor? Aile içindeki geleneksel rol dağılımının tarihi binlerce yıllık; bu kodların değişime uğrama tarihi ise kabaca sadece yüz yıllıksa, ne oldu da bir asırda kadın-erkek ve ebeveyn-çocuk ilişkileri bu denli dönüştü? Bu dönüşümü kategorik olarak kötülemek ne kadar doğru? Ya da dönüşümü tersine çevirmeye çabalamak çözüm mü? Feminizmin teşhis ve reçeteleri yaraya merhem mi oluyor, tuz mu basıyor? Soruları çoğaltmak mümkün. Kesin olan bu ve benzeri soruların, gündelik tartışmalarımızda kapladığı alanın her gün daha da büyüdüğüdür. Vereceğiniz cevap ne olursa olsun, ailenin toplumun temeli olduğu gerçeği ile onu koruma sorumluluğumuz değişmeyecektir.

Sosyolog-Yazar Hilâl Kaplan, uzun zamandır yapılması gereken bir tartışmanın kapılarını aralıyor. Bu kitap aslında bir “ilk söz”… Aile değerlerinin erozyona uğramasına dair özelde muhafazakâr kesim, genelde de toplumun geniş kesimleri rahatsızlıklarını uzun süredir dağınık biçimde ifade etse de henüz derli toplu biçimde ortaya konulamamıştı.

Elinizdeki kitap, dünyadaki güncel gidişatın yansımalarını sosyal teori ile harmanlayarak analiz edip “içerden ve buralı” bir reddiye ortaya koymayı amaçlıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.08.2021

Aile neden mi önemli bu kitap çok güzel anlatmış

Aile yapımızın bozulması için oynanan oyunları, ailenin toplum hayatı için önemini anlatan güzel bir kitap olmuş. Hilal Kaplan çok kıymetli bir konuya el atmış. Tebrik ederim. okunması gereken kitaplar olmuş.

13.08.2021

Aile toplumun temeli

“Ailenin Adı Yok ya da Neden Feminist Değilim” toplumların temeli olan aile kurumu üzerine oynan oyunları anlamak için kıymetli bir eser olarak okunması gereken bir çalışma olmuş. Feminizm aile erozyonunun bir diğer adıdır. Yazar Hilal Kaplan kadın ve aile üzerine oynanan oyunları ve topluma etkilerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermiş.

13.08.2021

Kadını, feminizmin açmazını, LGBT ve diğerlerine güzel bir meydan okuma

Aydın yabancılaşmasının zirve yaptığı, bu erozyona teslim olmayanların batılı medya araçlarından tasfiye edildiği dönemde, kadına ve aileye sahip çıkan şahane bir eser. Örnekler, deliller ve ispatlarla gerçeğin peşine düşüldüğü, yormayan, yumuşak bir kalemle yazılmış okunulası bir kitap.. Yazarı tebrik ediyorum, yeni bir kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.