Olcay Kolçak

Yazar resmi yok

Olcay Kolçak Kimdir?

Olcay Kolçak İstanbul'da doğdu. İlk, orta lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Kız Lisesi'nden sonra Çapa Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nü, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nü ve Eshkişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi.

Uzun yıllar Anadolu'da ve İstanbul'da, seçkin lise ve kolejlerde edebiyat ve müzik öğretmenliği yaptı. Öğretmenliğe paralel olarak on yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalıştı. Dört yıl Adile Sultan Kasrı'nda Kültür Müdürlüğü yaptı. Adile Sultan ile ilgili çalışmasını bu tarihi mekânda hazırladı.

Halen emekli olan yazar edebiyat, müzik ve tarih araştırmaları üzerine; Ses Eğitimi Ve Şarkı Sanatı, Divan Edebiyatının Sırları, Müziği Öğreniyoruz, Türkiye'de İlk Konservatuar Muzıka-ı Hümayın, Bir Uzakdoğu Potporisi, Pembe Tafta Elbise, adlı telif eserlerini yayına hazırladı.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
9 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.