Gülseren Budayıcıoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

Gülseren Budayıcıoğlu

Mesleki tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı güçlü eserlerle geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, çağdaş Türk edebiyatının en çok takip edilen yazarları arasında yer alıyor. Kitapları televizyon dizilerine de uyarlanan yazar, gerçeklerden yola çıkan çarpıcı kurguları ve akıcı üslubuyla okurlarına birbirinden sürükleyici hikayeler sunuyor.

Budayıcıoğlu, eserlerinde ağırlıklı olarak karşılaştığı ilginç psikiyatri vakalarını ve danışanlarının yaşam öykülerini aktarıyor. Bu yönüyle yazar, okurlarını da etkileyici birer terapi niteliği taşıyan eserlerle buluşturuyor. Siz de insan psikolojisini hayatın dinamikleri ve zengin bir anlatımla bir arada okumak isteyenlerdenseniz, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarıyla tanışmak için daha fazla beklemeyin!

Bilimsel, Sosyal ve Edebi Açıdan İletişime Adanmış Bir Yaşam

Gülseren Budayıcıoğlu, 1947 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi, babası ve iki kardeşiyle birlikte çocukluk yıllarını başkentin Cebeci ilçesinde geçirdi. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Budayıcıoğlu, edebiyata olan ilgisini de bu yıllarda keşfetti. Ancak ailesi ve okuldaki üstün başarıları, onu lisans öğrenimi için tıp bölümünü seçmeye yöneltti. Budayıcıoğlu, böylece Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptırdı. Ayrıca öğrenimi sırasında TRT’nin açtığı spikerlik kursuna da kaydoldu.

Budayıcıoğlu, TRT’deki beş yıllık spikerlik ve sunuculuk deneyiminin ardından 1972’de lisans öğrenimini tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Psikiyatri Bölümü’nde asistan olarak çalışmaya başladı. 10 yıllık akademi kariyerinin ardından üniversiteden ayrılarak doktorluğa yöneldi. Mesleğini 23 yıl boyunca icra ettikten sonra 2005’te kendisine ait bir psikiyatri merkezi kurdu. “Madalyon Psikiyatri Merkezi” adıyla günümüzde de faaliyet gösteren bu kurum, isim olarak Budayıcıoğlu’nun 2004’te yayımladığı ilk kitabından da izler taşıyor: Madalyonun İçi

Mesleki Birikim ve Kalem Ustalığı ile Ortaya Çıkan Unutulmaz Eserler

Madalyonun İçi ile yazarlığa ilk adımını atan Gülseren Budayıcıoğlu, dört yıl aradan sonra Günahın Üç Rengi, Madalyonun Öteki Yüzü adlı kitabını da yayımladı. Sonraki yıllarda bu eserleri Hayata Dön, Kral Kaybederse ve Camdaki Kız takip etti. Tüm kitaplarında engin mesleki deneyimlerinin yanı sıra kaleminin gücünü de yeniden ispatlayan Gülseren Budayıcıoğlu, hayatı ve kendinizi daha derinlemesine kavrayabilmeniz için sizi kitapları ile tanışmaya davet ediyor.

 

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
10 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.