4/5 - 98 Kişi Yorum Yap
26,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Camus adı çoğu okur için Yabancı romanıyla özdeşleşir. Ancak yazarın en önemli yapıtı aslında "Veba"dır. Keskin bir gözlem gücünün desteklediği arı bir bilinçle Veba, yalnızca çağımızın değil, tüm insanlık tarihinin ortak bir sorununa değinir: Felaketin yazgıya dönüşmesi. Camus'nün hiçbir yapıtında böyle acı bir yazgı, böylesine şiirsel bir dille ele alınmamıştır. "Veba", insanın ve ışığın şiiridir. Bu şiirde renkler alabildiğine koyu, ancak yazarın sesi o denli umut doludur. Beklenmedik bir boyuta ulaşan veba salgını tüm Oranlıları ilkin umutsuzluğa boğar, ardından Doktor Rieux, Tarron ve Grand'ın gösterdikleri dayanışma örneği, başta yetkililer olmak üzere herkese bir güç ve umut kaynağı olur.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 235

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%62,5
%28,1
%7,3
%1
%1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.06.2020

Veba

Bugunu anlamak icin harika bir kitap ....

09.02.2020

10/10

ikinci kısımın ilk bölümünde camus gerçekten her şeyini bütün felsefesini düşüncelerini ortaya koymuş...

20.04.2019

Asıl veba nedir?

Vebanın iyi yönleri de var mıdır? Asıl veba nedir? İnsan bencilliğinin, sabrının, umudunun, inancının sınırı nerelere kadar uzanır ? ... Bir sürü soru kitabı okurken zihinde dolaşır. Sürükleyici ve okunması gereken bir kitap. Bazı cümleler defalarca okunabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.