26,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Bir Kadının Portresi E-Kitap Açıklaması

Henry James modern romanın en önemli isimlerinden biridir. Amerika'da doğmuş olmasına, Amerikan romanına uluslararası saygınlık kazandırmasına karşın yaşamının büyük bir bölümünü İngiltere'de ve Avrupa'da geçirmiştir. Bu özelliği başyapıtlarından biri olan "Bir Kadının Portresi"nde kendini iyiden iyiye belli eder. Romanın kahramanı Isabel Amerikalı bir genç kızdır. Teyzesiyle yaşamak üzere Avrupa'ya gelir ve burada çoğunluğu Avrupalılaşmış Amerikalılardan oluşan kişilerin yozlaşmış dünyası içine düşer. Henry James yakından tanıdığı bir dünyanın karanlık yüzünü sergiler bir kişinin serüveni içinde. Roman yalnız bir kişilik oluşumunu anlamakla yetinmez; romen tekniği açısından da önem taşır. Gerçekçi roman anlatımıyla James'in "buluşu" diyebileceğimiz "bakış açısı" tekniğini de ustaca birleştirir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 608

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 694

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.11.2020

Güzel

Bence bir klasik olmayı gerçekten hak ediyor.

12.04.2020

kazım taşkent serisi

Kitapları sadece içerik olarak değil bir nesne olarak da tutkun olanlardan biri olarak yky'nin bu serisindeki kitapları çok beğeniyorum.

25.01.2009

İMLA HATALARI GÖRMEZDEN GELİNECEK GİBİ DEĞİL ı

Bir Kadının Portresi, Yapı Kredi Yayınları´na yakıştıramadığım imla hataları ile dolu ne yazık ki.. Harf eksiklikleri vs. Eserin redaksiyonu layığınca yapılmamış, her bölümde en az iki hataya rastlamak mümkün. Böyle büyük bir esere hiç yakışmıyor. Eserde gerekli düzeltmelerin yapılması ve tekrar piyasaya sürülmesi gerekiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.