4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
22,95 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

Henry James modern romanın en önemli isimlerinden biridir. Amerika'da doğmuş olmasına, Amerikan romanına uluslararası saygınlık kazandırmasına karşın yaşamının büyük bir bölümünü İngiltere'de ve Avrupa'da geçirmiştir. Bu özelliği başyapıtlarından biri olan "Bir Kadının Portresi"nde kendini iyiden iyiye belli eder. Romanın kahramanı Isabel Amerikalı bir genç kızdır. Teyzesiyle yaşamak üzere Avrupa'ya gelir ve burada çoğunluğu Avrupalılaşmış Amerikalılardan oluşan kişilerin yozlaşmış dünyası içine düşer. Henry James yakından tanıdığı bir dünyanın karanlık yüzünü sergiler bir kişinin serüveni içinde. Roman yalnız bir kişilik oluşumunu anlamakla yetinmez; romen tekniği açısından da önem taşır. Gerçekçi roman anlatımıyla James'in "buluşu" diyebileceğimiz "bakış açısı" tekniğini de ustaca birleştirir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 608

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 694

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.01.2009

İMLA HATALARI GÖRMEZDEN GELİNECEK GİBİ DEĞİL ı

Bir Kadının Portresi, Yapı Kredi Yayınları´na yakıştıramadığım imla hataları ile dolu ne yazık ki.. Harf eksiklikleri vs. Eserin redaksiyonu layığınca yapılmamış, her bölümde en az iki hataya rastlamak mümkün. Böyle büyük bir esere hiç yakışmıyor. Eserde gerekli düzeltmelerin yapılması ve tekrar piyasaya sürülmesi gerekiyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız