idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (11)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuklarınızın çalışkan ve zeki olması kadar duygusal yönünün de güçlü olmasını istiyor musunuz? John Gottman ve Joan DeClaire'in yazdığı "Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek", ebeveynlerin çocuklarını büyütürken ihtiyaç duyduğu bilgileri içeriyor. Bu sırada dikkat edilmesi gereken noktaları da açıklayarak çocukların yetişkin bireylere dönüşme yolculuğuna ışık tutuyor. Ebeveynlerin ve ebeveyn olmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bu eser, kendinizi ve çevrenizi daha yakından inceleyebilmenize de imkân tanıyor. Gelin, çocukların duygusal zekâsının gelişimine odaklanan kitabı daha detaylı inceleyelim.

 

"Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Duygusal zekânın gelişimi, çocuğun kendini daha iyi biçimde ifade edebilmesini sağlıyor. Çocuğun sosyal ortamlarda zorlanmaması, kendini tanıması ve sevebilmesi için de duygusal zekâ gelişimini tamamlaması gerekiyor. "Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek" adlı eserde çocuk yetiştirenlerin ve çocuklarının duygularını yönetmekte zorlananların yararlanabileceği teknikler anlatılıyor. Ünlü Psikolog John Gottman tarafından geliştirilen yöntemler, ebeveyn ve çocuk ilişkisini güçlendirirken bir yandan da bireyin kendi çocukluğuyla olan ilişkisine katkıda bulunuyor. Kitabın içerisinde duygu yönetimini adım adım anlatan maddeler yer alıyor. Bu sayede ebeveynler çocuklarını daha iyi anlıyor ve onları öz güvenli bireyler olarak yetiştiriyor. Duygusal zekâsı yüksek olan çocuklar; sadece kendilerine değil, çevrelerine de yararlı davranışlar sergiliyor. Onların empati yapma yetenekleri gelişiyor ve çocuklar buna paralel olarak arkadaşlarına karşı daha anlayışlı ve sevecen davranıyor. Kitapta sadece çocukların duygusal zekâsını geliştirmeye yönelik etkinlikler değil, aynı zamanda bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar ve yorumlar da yer alıyor. Psikolojik, sosyolojik ve felsefi yaklaşımlarıyla okurlara farklı bakış açıları kazandıran eserde önemli ancak pek duyulmamış bilgiler de bulunuyor.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

"Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek" adlı kitap, 2017 yılında Görünmez Adam Yayıncılık tarafından yayımlanır. Orijinali 1997 yılında basılan eser, ünlü psikolog ve "En Etkili 10 Terapist" listesinde yer alan John Gottman ile Joan DeClaire tarafından kaleme alınır. Eser, Yiğit Ataman tarafından Türkçeye çevrilir. Toplamda 256 sayfadan oluşan kitabın bölüm sonlarında okurun kendisini ya da çocuğunu değerlendirebilmesi için testler bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Duygusal Zekası Yüksek Çocuklar Yetiştirmek" adlı kitabı sevdiyseniz John Gottman tarafından yazılan diğer eserleri de beğenebilirsiniz. Yazarın Evliliği Sürdürmenin Yedi İlkesiAşk Nasıl Sürdürülür? ve Artık Üç Kişiyiz adlı kitapları da inceleyebilirsiniz. Benzer konudaki bir kitabı okumak istiyorsanız Erken Çocukluk Eğitiminde Duygusal Zeka adlı eseri de keşfedebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:John Gottman,Joan DeClaire
Çevirmen:Yiğit Ataman

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.