idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Modernleşen Türkiye'nin sorunlarını daha iyi bir şekilde anlamaya hazır mısınız? Usta tarihçi Halil İnalcık'ın eşsiz eseri Atatürk ve Demokratik Türkiye'de Atatürkçülüğü ve cumhuriyete geçiş sürecini anlatıyor. Kitapta Halil İnalcık'ın cumhuriyetin kurucusu Atatürk ve onun Türk milleti için yaptığı devrimler üzerine çalışmaları okuyucuya aktarılıyor. Prof. Dr. Halil İnalcık'ın kaleme aldığı eser, tarihseverler için bir başyapıt niteliğinde! Tarihî bir yolculuğa hazırsanız Atatürk ve Demokratik Türkiye adlı kitaba kısaca göz atalım.

 

"Atatürk ve Demokratik Türkiye" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dünyaca ünlü Türk tarihçi Halil İnalcık, Atatürk ile başlayan Türkiye'nin demokratikleşme serüvenini bir tarihçi gözüyle okuyucuya aktarıyor. Atatürk ve Demokratik Türkiye kitabı on bölümden oluşuyor. Bu on bölüm içerisinde yerli ve yabancı birçok görüşe de yer veriliyor. Kitapta Atatürk inkılaplarından Türkiye'deki modernleşme hareketine kadar birçok konuya değiniliyor. Atatürk devrimleri ve dönemin şartlarını anlatan kitap, Türkiye'nin küllerinden doğma hikâyesini okuyucuya aktarıyor. Atatürk ve Demokratik Türkiye kitabı Halil İnalcık'ın uzun yıllar süren tarihî araştırmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Kitapta akıcı ve sade bir dil kullanılmasının yanı sıra birçok tarihî belge ve makaleye de yer veriliyor. Kitapta Türk devrimlerinin yanı sıra Türk tarihinin gelişim sürecine de ışık tutuluyor. Sosyolojinin ve tarihî ögelerin bir arada bulunduğu kitap, okuyucuya farklı bir bakış açısı sunuyor. Modern Türkiye'nin temellerini anlamak isteyen okuyucular için ellerinden bırakamayacakları bir tarih klasiği. Türkiye'nin siyasi ve sosyal sürecinin gelişimine dair yazılan eşsiz bir eser. Türk tarihi kategorisinde bu eser tarih sevenlerin kütüphanesinde bulunması gereken nadir eserlerden biri.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Halil İnalcık, Osmanlı tarihi konusunda dünyaca tanınan bir tarihçi ve yazar. Cambridge Uluslararası Biyografi Merkezi Halil İnalcık'ı sosyal bilimler alanında dünya çapında sayılı 2000 bilim insanından biri olarak gösterir. Dünya çapında yüzlerce makale ve onlarca kitabı bulan yazar, bu kitabında Atatürk devrimlerine ve modernleşme sürecine ışık tutar. Yazarın Osmanlı ve Türk tarihi hakkında yazdığı kitaplar yurt içi ve yurt dışında üniversitelerde ders kitabı olarak kullanılır. 2020 yılında Kronik Kitap tarafından yayımlanan eser, okuyucuyu tarihî bir yolculuğa çıkarır. Atatürk ve Demokratik Türkiye 240 sayfa içerisinde modern Türk tarihinin temellerini okuyucuya aktarır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Halil İnalcık'ın Atatürk ve Demokratik Türkiye adlı eserini beğendiyseniz yazarın Kısa Osmanlı Tarihi- Osmanlı İmparatorluğu Tarihine Kuşbakışı, Halil İnalcık'ın Merceğinden Tarih Bilinci ve Osmanlı ve Modern Türkiye - Araştırmalar adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.