55,3 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Öğretmen Olmak Kitap Açıklaması

 


Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, bu kitapta genç fidanları taptaze umutlara dönüştüren öğretmenlerimizi konuşuyorlar.

Eğitim ve öğretmenlik hakkında bugüne kadar biriktirdikleri kuramsal, tarihsel ve güncel fikirlerini paylaşmak üzere bir araya gelen Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, uzun soluklu bir yol arkadaşlığı kurdular. Yaklaşık bir yıla yayılan bir zaman dilimi içinde, sadece İstanbul'da değil, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde "öğretmen"i konuştular, tartıştılar ve bütün bu kayıtları, elinizdeki kitabın malzemesini teşkil edecek şekilde düzenlediler.

Nihayetinde ortaya çıkan bu eser, eğitim konusunda Türkiye'nin en birikimli düşünürlerinden Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan'ın yalnızca kendi aralarındaki değil, tüm öğretmenlerimizle kurdukları diyalogun bir ürünü olarak görülmelidir. Ve şimdi bu diyalog, kitabın okurlarıyla devam edecek.

Öğretmen Olmak, sadece okulda değil, yaşamın her alanında, herkese esin kaynağı olmak isteyenlere...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 163

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Final Kültür Sanat Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.12.2020

Can'a Dokunmak

Öğretmen olmak ve öğretmenlik yapmak arasındaki farkı somut hâle getirmek için güzel bir fırsat. Bütün öğretmenler okumalı.

01.06.2020

Öğretmen olmak

Tavsiye üzerine alacağım, gerçekten çok merak ediyorum . Çok beğeniliyor

22.07.2014

Öğretmen Olmak

Bir velim ve öğrencim ,Öğretmenim size bir kitap hediye etmek istiyoruz ÿ; yazarını çok beğeniyoruz ama  kitabın ismine kızar mısınız?Biraz tereddüt ettik dediler.Yazarı kimmiş? Kitabın ismi ne niye kızayım ki? diye sorunca ÿ" Öğretmen Olmak ÿ" cevabını aldım.Daha sormadan anlamış olacaklar ki açıklama yapmaya çalıştılar ÿ;Hani siz 28 yıllık bir öğretmen olarak şimdiye kadar yaptığınız öğretmenliği unutup ta bu kitapta kilerine göre mi Öğretmenlik yapacağım anlamı çıkarırsınız diye çekincemiz ondandı.Kitapları ne kadar çok sevdiğimi ve öğrencilerime kitap okumayı birinci derecede sevdirmeye çalışan bir öğretmen olarak seve seve kabul edeceğimi söyledim.Doğan Cüceloğlu´nu severek okuduğumu ve hatta kendisini konferansına katılıp yüz yüze bir kaç soru sorduğumu da canlı olarak dinlediğimi söyleyince rahatladılar.İrfan Hoca´yla beraber hazırlamış olduğunuz bu sohbet niteliğinde ki kitabın her satırında 3. kişi olmayı o kadar çok arzu ettim ki. Bu yaz tatilinde en büyük kazancım bu kitabı okumak oldu.Bir çırpıda okuyacağımı sanıyordum. Hiç te öyle olmadı.Paragfların altını çizdim. Notlar aldım. Kendime göre onları önem sırasına koydum.Üzerinde irdeleme yaparken merkeze kendimi koydum.Öğretmenlikte ve öğrencilik yıllarımda artı ve eksilerim neydi ? diye sorguladım.Kitabın her sayfasında ben vardım , öğrencilerim vardı ,öğretmen arkadaşlarım vardı ve hatta benim öğretmenlerim bile vardı sanki. Kitabı bitirdiğimde ilk işim en yakınımda ki öğretmen arkadaşa okuması için verdim.2000´li yılların başında ki Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi´ nin yüksek lisans kontenjanını 60 ´da 800´e çıkarması adeta uçurttu beni .Umarım diğer Eğitim Fakültelerine de örnek olur da kendini aşmak isteyen öğretmenlerimizin bu konuda bağlı olan eli kolu açılır.Bu eserin devamını diliyorum.Farklı bir bakış açısıyla ÿ"İrfan Erdoğan Hocamızın ÿ"yerineÿ" bir köy öğretmeni olur,bir branş öğretmeni olabilir ,bir sınıf öğretmeni olabilir ve bir veli olabilir ve hatta bir öğrencide olabilir.Eğitim alanında yer alacak O kadar çok eser çıkar ki.Öğretmen arkadaşlarıma ve Eğitim Fakültesini bitirip öğretmen olacak genç kardeşlerime bu kitabı okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum.Kenan ÖZTÜRK/ Cumhuriyet İO.DÜZCE

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.