105,0 TL
Standart Teslimat : 29 Mart - 01 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çatışma Kitap Açıklaması

 

Ya tartışırız ya da tartışmayarak hiçbir sonuç almamayı tercih ederiz. Zehirli bir tartışmadan daha kötü olan tek şey, hiç tartışmamaktır.

 

Farklı görüşlere sahip insanların verimli bir şekilde tartışmakta zorlandığı ortada. Bugünlerde çoğumuz sadece toplum içinde değil özel hayatlarımızda da frene basmayı akıl edemiyor hatta zaman zaman aşırı dozda hırçınlaşabiliyoruz. Fikir ayrılıklarımızla başa çıkma beceriksizliğimizse ilerlememizin önündeki büyük engel.

 

Oysa fikir ayrılıklarının toplumların ilerlemesi konusunda önemi çok büyük. Anlaşmazlık da, evlilikten ticarete hatta demokrasiye kadar herhangi bir ortak girişimin sağlığı için gerekli olan en iyi düşünce biçimi.

 

Bu durumda akla gelen sorular şunlar: Çelişen görüşlerimizi toksik tartışmalara girmeden ifade edemez miyiz? Bizi engelleyen ne? Daha da önemlisi aramızdaki çatışmaların bizi bölmek yerine bir araya getirmesini nasıl sağlarız?

 

Ian Leslie’nin yazdığı Çatışma, tam da bu konuda bize yol gösterecek, verimli anlaşmazlık konusunda kendimizi geliştirmemizi sağlayacak bir kitap.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.