33,15 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zıkkımın Kökü Kitap Açıklaması

 


"Yıl 1933, aylardan ekim, günlerden 29; yani onuncu yıl...cumhuriyetin onuncu yıldönümü... İşte o gece annem tutturmuş da tutturmuş, fener alayını izleyeceğim, diye... Babam, yahu avrat ayın günün, sancın mancın tutar, hem bu karınla... demiş. Ama annem hiç öyle coşkulu bir günde evde oturmak ister mi? Komşu kadınlardan biriyle çıkmışlar evden, bir yaşındaki abim de annemin kucağında. Fener alayını eve en yakın izleme yeri, olsa olsa Saathane'nin orası... nasıl kalabalık, iğne atsan yere düşmez!... Az sonra bando öteden gözükmüş. Pıstattararaaaa... demeye başlayınca, uy anam, annemdeki sancı... Breh, kaldırımda adım atacak yer yok, yan yön insan, gerisi dükkân... annemi eve zor yetiştirmişler. Tastamam eve geldikten on dakika sonra beni doğurmuş..." Bundan sonrası kitaptan öğreneceksiniz: Zıkkımın KöküSayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

24.06.2015

Zıkkımın Kökü

Ben kitap okuma alışkanlığını bu kitapla kazanmıştım. İlk defa 11 yıl önce okumuşum kitabı. Yıllar çok hızlı geçmiş. Roman nasil eleştirilir ne söylenir çok bilmediğimden, hatırladığım çok içten samimi bir anlatıma sahip olduğu.

11.03.2008

Okumaya değer

Yaşamlarını ellerine geçen her küçük fırsatı değerlendirerek idame ettiren küçük ama sevimli bir aile...ve o sevimli ailenin yürek burkan çırpınışları o çırpınışlar arasında büyüyen çocuğun en masum beklentileri...her şey duygu yüklü

27.11.2004

Zıkkımın Kökü

Bizim okulumuza gelmişti oradan tanıyorum Muzaffer İzgü'yü ve Zıkkımın Kökü kitabını... Tam anlamıyla harika bir kitap. Buradan Muzaffer İzgü'yü ve bu siteyi yapan kişilere de ayrıca buradan minnettarlığımı sunarım.


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.