4/5 - 36 Kişi Yorum Yap
15,2 TL
20,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 - 22 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Zeytindağı, insanın kanını donduran tarihi bir süreci, “bir imparatorluğun çöküşünü” o zamana göre en duru Türkçe ile karşımıza getiriyor. Kitapta Mehmetçiğin Yemen’de, Aden’de, Kanal’da, Gazze’de, Arap Çölleri’nde nasıl kırıldığını, yenilgiden sonra bir vagon dolusu “mecidiye altınını” bile nasıl bıraktığımızı hayretler içerisinde okuyacaksınız.

Cemal Paşa’nın emir subayı olarak, o günlerde en yakınında olan Falih Rıfkı, Zeytindağı kitabıyla tarihimize bir ibret belgesi bırakırken, her biri bir destan olabilecek, askerlerin günlükleri ve adeta kumar masasında kaybedilen Ahmetlerin, Mehmetlerin hikâyeleri tüylerinizi ürpertecek.

 

“Osmanlının son dönemlerini anlatan Zeytindağı isimli kitabı gençlerimiz mutlaka okusunlar.”

-Recep Tayyip Erdoğan (Cumhurbaşkanı)

 

“Bu kitabı okumak âdeta bir borçtur ve bir vazifedir.”

-Behçet Kemal Çağlar

 

“Falih Rıfkı’nın son eseri Zeytindağı, Cumhuriyet devri edebiyatının en büyük hâdiselerinden birini teşkil etti. Falih Rıfkı’nın bize hatırlattığı devir, Türk milletinin geçirdiği ve geçirebileceği felâket devirlerinin en facialısı, en dehşetlisi ve ruha en çok bezginlik verenidir. Eğer, muharririn keskin ve yüksek zekâsı bu devir üstüne berrak bir aydınlık gibi aksetmemiş olsaydı, biz ona doğru başımızı çevirip tekrar bakmak arzu ve cesaretini kendimizde bulamayacaktık.”

-Yakup Kadri Karaosmanoğlu

 

“Zeytindağı’nı seve seve okudum. Zaten başladıktan sonra bırakmak kabil değil. Bence bu yeni kitabında Falih Rıfkı’nın üslûbu, öbür kitaplarından daha göz kamaştırıcıdır ve zannedersem en güzel hâline vâsıl olmuştur. Zeytindağı, bugünkü Türkçe ile ne kadar kuvvetli anlatım yapılabileceğine sağlam bir delildir.”

-Nurullah Ataç

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%65,7
%17,1
%14,3
%0
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.07.2019

Tarihimizle Yüzleşmek

Taha Akyol belgesellerinde sıkça başvuruda kullanılması üzerine aldım. Dönemin bilinmeyenlerine karşın çok faydalı ve şaşırtıcı bilgileri içeriyor ve kesinlikle o dönemi anlamak için önemli bir yapıt olduğunu düşündürüyor. Dönemin en önde gelen karar merciileri yanı başınızda konuşuyor ve yaşanmakta olan büyük ortadoğu hareketinin başlangıcına tanıklık ediyorsunuz. Tarihin ''kayıt alma'' fonksiyonunun çok başarılı bir şekilde yapıldığı bu eserin okunmasını tavsiye ediyorum.

09.05.2019

BASKI HATALARI

Pozitif Yayıncılık-2018 BASIM yılı ile basılmış olan kitabı almıştım.Uzun zamandır okumayı istediğim bir eserdi.Kitap baskı hataları ile dolu.Sadeleştirme yapılmayı hak edecek bir kitap değil.Sadeleştirme yapılmış!!!Okuduğum hiç bir sayfada faydalanmadım,evet eser devrik cümlelerden oluşuyor fakat asıl sebep sadeleştirme.Ayrıca kitabın KAPAK RESMİNDE YAZARIN ADI YANLIŞ YAZILMIŞ.

19.03.2016

Tarih okumanın zamanıdır

Bugünümüzü, Ortadoğu’da bugün olup biteni anlamak için çok iyi bir kaynak Zeytindağı...  Birinci elden tanıklıklar ve oldukça objektif bir bakış açısı. 1. Dünya Savaşı´na tamtakır bir hazineyle girişimiz, çölde askerimizin telef oluşu, yenilgimiz... Öte yandan yazarın duru Türkçesine, üslubuna hayran kalmamak mümkün değil.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız