13,2 TL
Standart Teslimat : 05 Ekim - 08 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zaman Makinesi Kitap Açıklaması

 

Victoria döneminde yaşayan bir bilimci icat ettiği zaman makinesine biner ve kendini bir anda 802.701 yılında bulur. Başlangıçta dünyanın bütün dertlerinin sona erdiğini, cefanın yerini güzelliğe, refaha ve barışa bıraktığını zannetse de yanıldığını anlaması çok uzun sürmez. Zaman yolcusu önce Eloi adı verilen insan türüyle tanışır. Ancak soyları kadim zamanların yüce kültürüne dayanan bu güzellik abidelerinin, aslında ne kadar güçsüz olduğunu ve karanlığa karşı nasıl da çocukça bir korku duyduğunu çok geçmeden keşfeder. Eloiler korkmakta haklıdırlar, çünkü yerin altında bambaşka bir insan türü; tekinsiz Morloklar pusuya yatmış beklemektedirler. Bu sırada makinesini kaybeden zaman yolcusunun da yapması gereken tek şey, Morlokların o uğursuz yeraltı tünellerine inerek makineyi onlardan geri almaktır.

Zaman Makinesi zamanda yolculuğun ilk ve en etkili tasvirlerinden biridir. İlk kez 1895’te yayımlanan bu şaheser, Wells’in ustalıklı hikâye anlatma yeteneği ve çarpıcı kavrayışı sayesinde okuyucuları nesiller boyu etkilemeye devam ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kapak Uygulama: Hazar Ata

Editör: Nil Tuna

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.01.2021

klasiklerden

1895 yılında yazıldığı bilinmese, geçen yıl yazıldığına inanabileceğiniz bir kitap. Wells'in yazım dili tüm kitaplarında olduğu gibi zaman makinesinde de çok açık ve akıcı. Keşke daha uzun olsaydı diyor insan.

18.01.2021

Ütopik gibi görünen distopik hikaye

Hayal gücünü çalıştırmak için mutlaka okunması gereken bir kitap. Bilimkurgu tadında okurken arka planda aslında işçi sınıfı ve sömürücü sınıfın çatışmasının distopyasını da kurgular. Ayrıca sömürü ve alınteri dökmeden çalışmanın varacağı asalaklık ve acizlik noktasını da simgeler. En fazla 2 günde okunabilecek sürükleyici bir kitap.

23.08.2020

Okunması gereken eserlerden

kitap güzel ve akıcı bir dille yazılmış Wells'in beğendiğim bir kitabı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.