Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yürek Burgusu - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yürek Burgusu - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Yürek Burgusu - Hasan Ali Yücel Klasikleri

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Henry James (1843 - 1916): 19. yüzyılın son çeyreğinde yerleştiği İngiltere'de, ölümüne dek, gerek romanlarında gerekse uzunlu - kısalı öykülerinde, doğup yetiştiği Amerika kıtası ile Avrupa'nın birbirinden farklı insanlarını sarsıcı bir gözlem gücü ve derinlikle işlemiş bir yazı ustasıdır.

Nitekim, yazarın orta döneminin en önemli yapıtlarından olan Yürek Burgusu'nun (1898) ürperticiliği de, bir yandan bir "hayalet" öyküsü olmasından ama bir okadar da, James'in, sayfalar çevrildikçe yüreğimize işleyen üslubundan kaynaklanmaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 133

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 180

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754587265

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Muğlaklık ilkesi
Kaya Genç
Kendimi kapağı açmaya korkar bir vaziyette buldum. O eski deyimde olduğu gibi, birisi bu tabuta son çiviyi çakmıştı sanki de, onu açanları şimdi unutulması daha iyi olacak lanetli sırlar bekliyordu yalnızca. Ancak daha dikkatli baktığımda, adından da hareketle, bu kitabı öyle hareketsiz, öyle cansız, öyle ürpertici bir biçimde bu hale sokan şeyin bir çivi değil, bir vida olduğunu anladım.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

“Nafiledir Rüzgarlar Limandaki Yüreğe”
Oylum Yılmaz

Kimi yazarlara göre yazmak, yaşamamak demektir, yaşamamayı göze almak. Dışarıda yaşayacak koskocaman bir hayat dururken kendini bile isteye kitaplarla dolu bir odada, masa başına mahkum etmektir; yazmak için hiç sebep yokken ve yazmamak için yüzlerce sebep varken yanlış yolu tercih etmektir.  Yaşamamak bir yana, bir tür sapma hali belki, kim bilir. Ya da ölüme, yokoluşa yazgılı yaşama karşı durma çabası. Peki, yaratma yoluyla yokoluşa ayak direyenler, ölümle burun buruna geldikleri anlarda, o bitmek bilmeyen ihtiyarlık yıllarında ne yaparlar acaba? Artık doğru dürüst yazamadıklarında ve üstelik yaşayacak mecalleri de pek kalmadığında? Joyce Carol Oates, kendisi de artık hayli yaşlı bir yazar olmasından mıdır, yoksa yaratıcılıkla yaşlılık arasındaki ironik bağdan keyif almasından mı bilinmez, Türkçeye çevrilen son çalışması “Vahşi Geceler!”d.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

İsimsiz Kahraman

Kitabın ortasına gelince farkettim..! Başarı, ama yazarın mı benim mi emin değilim... Kitap olarak ise beklemediğim bir içerik, tek solukta okudum. Tüylerim ürpererek tabii ki...