3,5/5 - 7 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 488

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sanskritçede birleşmeyi ifade eden “Yoga” kelimesi geniş anlamıyla beden, zihin, duygu ve aklın birleşmesidir. Dünyanın en saygın yoga eğitmeni ve yogayı Batı ile tanıştıran kişi olarak bilinen B. K. S. IYENGAR Light on YOGA – Yogaya Işık’ ... Tamamını gör
64,6 TL
85,0 TL %24
ya da
Bu üründe kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Sanskritçede birleşmeyi ifade eden “Yoga” kelimesi geniş anlamıyla beden, zihin, duygu ve aklın birleşmesidir.

Dünyanın en saygın yoga eğitmeni ve yogayı Batı ile tanıştıran kişi olarak bilinen B. K. S. IYENGAR Light on YOGA – Yogaya Işık’ta her yoga pozunu adım adım açıklıyor; nefes tekniklerini, yoga felsefesini ve maneviyatını hem yogaya yeni başlayanlara hem de deneyimli yoga eğitmenlerine öğreterek haftalık gelişim planıyla ve fotoğraflarla birlikte sunuyor. B. K. S. Iyengar, asanaların (duruş) bir ağacın dalları olduğunu söyler ve asanaları yaparken bedenle zihin, zihinle ruh arasındaki ikiliklerin silinmesi için asanaların içtenlik ve dikkatle yaşanmasını tavsiye eder.

B. K. S. Iyengar yoganın asıl amaçlarından biri, bedeni güçlendirerek kişiyi pranayamaya (yaşam enerjisi, nefes) hazırlamaktır.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Puanlamalar

%57,1
%14,3
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.02.2019

Yogaya Işık

Iyengar tümüyle adandığı yogaya yıllarını vererek ortaya bu kitabı çıkartmış. Yogayla yeni tanışanından en tecrübeli eğitmenine kadar katkı sağlayacaktır. Yogaya gerçekten gönül vermiş bir yoga eğitmeni olarak şunu söylemeliyim ki felsefesinden asanasına tüm konuları detaylı işleyen ve bir arada bulunduran başka kaynak yok. Her zaman tekrar tekrar okunup kaynak olarak kullanılabilecek bir kitap. İçerisinde her asana için incelemeler, hizalanmalar, hangi asana hangi hastalığa iyi gelir gibi hap bilgiler barındırıyor. Ayrıca asana incelemelerini en temel seviyedeki öğrenciye uygun pratik edilebilecek halinden en uzman seviyesine kadar çeşitlendirerek asanaların çeşitli varyasyonlarını kendi pratiğinden fotoğraflamış ve kitaba bolca serpiştirmiş. Görseli bol bir yoga kaynağı arıyorsanız kesinlikle almanızı öneririm.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız