4/5 - 35 Kişi Yorum Yap
24,85 TL
35,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 13 Ağustos
Standart Teslimat : 14 - 18 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Sevgi Soysal, 1974 Orhan Kemal Roman Ödülü’nü kazanan Yenişehir’de Bir Öğle Vakti’nde, çok boyutlu bir toplumsal kesiti sanki hiç zorlanmadan edebiyata aktarmış gibidir. Gözlemlediği alabildiğine gerçek insan portrelerini, birbirinden kopukmuş gibi duran hayatlarından alıp, zekice bir kurguyla buluşturur. Bu çerçevenin içine de, Ali, Doğan ve Olcay’dan oluşan bir üçgen kurar; o dönemin sorularını, abi-kardeş, arkadaş ve sevgililik ilişkileri üzerinden yansıtır. Ve ortaya, insanın "sol" tarafını sağlam kılan bir roman çıkar.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%74,3
%20
%2,9
%0
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.07.2020

Kavak Ağacı

Bir kavak ağacının gölgesi altında o ağacın düşmeden önce ve düştükten sonrası arasındaki geçen zaman diliminde taşralı ve şehirli profillerin bazen çatışan bazen örtüşen karakterleriyle örülü ilişkilerini anlatmış sevgili Sevgi Soysal. Anlattığı karakterler o döneme özgü tipik denebilecek karakterler ve Adalet Ağaoğlu, Füruzan kitaplarında da benzerlerine rastlarsınız. Sevgili Sevgi Soysal'ın dili de kendi kadar zarif ve ince. Siz onu tanımaya benim kadar geç kalmayın derim

02.11.2019

Kavak Ağacının Altında

Bazı kitapları anadilinde okumak şanstır bence. Yenişehir'de Bir Öğle Vakti de benim için öyle bir kitap oldu. Bu kadar yalın, samimi bir anlatıma sahip olması nedeniyle elimden bırakamadım. Psikolojik, sosyolojik, toplumsal tespitleri o kadar yerinde ki Sevgi Soysal'ın roman resmen akıp gidiyor. Bitmesin diye gıdım gıdım okudum son sayfaları. Yolları birbiriyle kesişen insanlar, farklı ailelerin hikayeleri, toplumsal kabuller, yaşama dair ne ararsanız var bu kitapta. Kavak metaforuyla birden çok şey anlatmış yazar. Bitmesin diye gıdım gıdım okudum son sayfaları. En sevdiğim kitapların arasına girdi şimdiden.

05.06.2014

tanışma

sevgi soysal´la tanıştığım yüreğimin derinliklerine kazıdığım kitap. sonraki günlerde bütün kitaplarını okudum sırasıyla.bir döneme olağanca sade ve gerçekçi bakabilmek bunu bu denli hissettirebilmek..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.