Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yazarın Yolculuğu Kitap Açıklaması

 


Dünyanın dört bir yanından binlerce yazara yol göstererek, senaryo ve öykü yazım teknikleri konusunda devrim yapan "Yazarın Yolculuğu" şimdi Türkçe'de!

İyi bir öykü yazmanın sırrı nedir? Milyonlarca kişiyi etkileyecek bir senaryo nasıl yazılır? Kahramanlar ve yan karakterler nasıl yaratılır? Olay örgüsü kurgulanırken nelere dikkat edilmeli?

Önde gelen Hollywood film şirketlerine öykü danışmanlığı yapan Christopher Vogler, "Yazarın Yolculuğu"nda, öykücülüğün büyülü dünyasına götürüyor okurları. Joseph Campbell ve Jung'un çalışmalarından yola çıkarak, bir öykü anlatmanın binlerce yıldır değişmeyen temel ilkelerini ayrıntılarıyla ele alan kitap, mitolojinin derinlere uzanan kökleriyle günümüz öykücülüğü ve film senaryoları arasındaki ilişkiyi, bütün okurlar tarafından rahatlıkla takip edilebilecek bir üslupla anlatıyor. Hitchcock'un başyapıtlarından Yıldız Savaşları serisine ve Ucuz Roman'a kadar birçok filmden alınan örnekler, beyaz perdenin en başarılı yapıtlarına ışık tutuyor...

"Yazarın Yolculuğu", hem öykü ve senaryo yazarları hem de eleştirmenler için vazgeçilmez bir kaynak, bir başucu kitabı...Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sinema endüstrisinin yeni İncil’i
Nurduran Duman

Kimim ben? Nereden geldim? Ölünce nereye gideceğim? İyi nedir, kötü nedir? Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Yarın neler olacak? Dün’e ne oldu? Oralarda başka birileri var mı? İşte herkes için geçerli olmazsa olmaz evrensel sorular... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.10.2020

Kitap Hakkında

Kitap gerçekten her sinema ve senaryo ile ilgilenin başucu kitabı olmalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.