14,4 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 


Arthur Schopenhauer (1788-1860): Felsefe tarihinin, Batı kadar Doğu'ya da en açık, hayatın temel soru(n)ları hakkında en iyi ve en gerçekçi biçimde yazan filozoflarından biridir. Felsefe sistemini ortaya koyan ve başyapıtı sayılan İstenç ve Tasarım Olarak Dünya'yı (1818) yayımlandığında henüz otuz yaşında olan filozofun bu yapıtı koyu bir sessizlikle karşılanmış; değeriyse, 1851'de, altmış üç yaşındayken yayımladığı denemeler ve aforizmalar toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve toplamı Parerga ve Paralipomena (Yan Ürünler ve Geri Kalanlar) ile anlaşılmaya başlanmıştır. Bu kitapsa, bu kapsamlı toplamın aforizmalar bölümünü oluşturmaktadır.

Mustafa Tüzel (1959), kuşağının en verimli Almanca çevirmenlerindendir. Yola Thomas Bernhard'ın özyaşamöyküsel roman beşlisi ile çıktı. Arada Dürrenmatt'a, Schopenhauer'e uğradı. Son yıllardaysa, en çok Nietzsche çeviriyor.


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.09.2021

Kesinlikle Okunmalı

Kitabı okurken 21. YY'da özellikle beyaz yaka işçi sınıfının psikolojik selameti için gelişen kişisel gelişim alanının nerelerden kaynaklanmis olacağını düşündüm. En çok satan 50 kişisel gelişim kitabı okumak yerine Schopenhauer in eserlerini okumak herkes için çok daha faydalı olacaktır.

30.12.2020

Muhteşem

Herkesin okuması gereken bir kitap

11.12.2020

Arthur Schopenhauer

Defalarca okuyacağım bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.