4/5 - 5 Kişi Yorum Yap, Kazan!
11,7 TL
18,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 16 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Honoré de Balzac (1799-1850): 19. yy Fransız edebiyatının büyük ismi. Edebi kariyerine oyun yazarak başladı. Ancak aldığı eleştiriler neticesinde romana yöneldi. Yirmi yılda 85 romanı tamamladı, öldüğünde arkasında 50 roman taslağı bıraktı. 1830 yılında kurmaca eserlerini Dante'nin İlahi Komedya'sına atıfla İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı. Bir kısmı zamanla edebiyatın arketiplerine dönüşen 2000'i aşkın karakter yarattı, tüm bu karakterleri önyargıdan uzak analitik bir yaklaşımla, toplumsal sınıfından yalıtmaksızın ele aldı. Romana kazandırdığı toplumsal ve gerçekçi çerçeve ona gerçekçi romanın kurucusu unvanını kazandırdı.

İnsanlık Komedyası'nın Töre İncelemesi ayağında Taşra Yaşamından Sahneler başlığı altında yer alan Vadideki Zambak 1836 yılında yayımlandı. Roman, gençlikten yetişkinliğe uzanan yolu, evli bir kadına duyduğu aşkla kateden Felix'in hikâyesini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%40
%40
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

31.03.2019

Vadisinde Zambak -Kitap Yorumu

Bu kitap gerçekten de Balzac'ın ustalık eseri...Yeri geldiğinde sanki bana yapılmış gibi Felix 'e kızıyor, yeri geldiğinde Henriette'in Felix'e karşı tutumunu değiştirmesi için adeta can atıyordum. Yeri geldi ağladım,yeri geldi yine ağladım (ama bu sefer mutluluktan). Bu kitap kalbimde ve kitaplığımda büye bir yer edindi. O dönemin ağır şartlarında, kendisine düşen nankör kocası ve hasta 2 çocuğuyla beraber,adeta bir hapisaneye dönüştürülen hayatı ,asla yaşayamadığı, yaşamaya cüret edemediği aşkı karşısında yine kaybeden taraf olan Henriette'in biricik Felix 'i  gözleri önünde(temsili) başka bir kadınla evleniyor  ve bu aşkından habersiz olan kocası ve 2 çocuğundan gizli bir şekilde çektiği aşk acısı, geçmiş yılların getirdiği yorgunluk, acı hatıralar, elini kaldırması bile imkansızken herkesin önünde hiçbir şey yokmuş gibi dimdik ayakta durmak zorunda kalıp gülümsemesi,hayata ve hayatındaki herkese karşı oluşan büyük hayal kırıklığı ve içine attığı her şey Felix yeni karısıyla evinde hoşbeş yaparken ölümüne sebep oldu.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız