Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ubık

Ubık

Ubık

9/10 - 35 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ece Gamze Atıcı
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bilimkurgunun büyük ustası Philip K. Dick'ten yaşam, ölüm ve gerçeklik üstüne bir başyapıt daha... Ben Ubik'im.
Bilimkurgunun büyük ustası Philip K. Dick'ten yaşam, ölüm ve gerçeklik üstüne bir başyapıt daha... Ben Ubik'im.Evrenden önce ben vardım. Güneşleri ben yarattım. Yaşamları ve yaşanacak yerleri ben yarattım; onları buraya getirdim ve onları oraya koydum. Benim istediğim gibi davranırlar, ben ne dersem onu yaparlar. Benim sözüm ve adım asla söylenmedi, kimse bilmez benim adımı. Bana Ubik diyorlar, ama adım bu değil. Ben varım. Her zaman var olacağım.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 320

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055532567


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
brain.dll not found

Beyin hücrelerini yakan cinsten bir kitap. Zaten bilim-kurgu okumamızın sebebi de budur.

sıradışı

yazarın okduğum ilk kitabı. kısa bir kitap bir çırpıda okunuyor zaten. başlarda yazarın dili ve tarzını garipsemiştim ama sonrasında su gibi akmaya başladı her şey. Farklı bir beyi PKD ve eserlerinde de bunu çok rahat görüyorsunuz. Bilimkurgu sinemasının önüne yazdıklarıyla sağlam eserler sunmuş olması da şaşırtıcı değil zaten. İşini yi bilen bir yönetmenenin elinden en az Bıçak Sırtı kadar iyi bir film çıkardı bu kitaptan bence. Kesinlikle filmi yapılması lazım...Bilimkurguya ilgi duyuyorsanız kaçırmayın.

Ölümden sonra yaşam

PKD şaşırtmaya devam ediyor. Bilimkurgu deyince ışın silahlarını ve parlak giysiler giyen kızları anlayan yazar ve okurlara tavsiye edilir. Klasik bk anlayışını da zorlayarak çok şaşırtıcı bir öykü anlatıyor. En vurucu kısımlarını tartışmak istiyorum ama kitabın vurucu noktalarını anlatmak lazım. İngilizcesiyle spoiler olacak. Başka bir ortamda okumuşlarla tartışmak isterim.