4,5/5 - 602 Kişi Yorum Yap, Kazan!
37,8 TL
54,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 23 - 25 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ülkemizin en değerli yazarlarından biri olan Oğuz Atay’ın yazıldığı dönemde büyük tartışma konusu olmuş eseri Tutunamayanlar, 1972 yılında yayımlanmıştır. Eser, bilinç-akışı tekniğiyle döneme damgasını vurarak Türk Edebiyatı’nda yeni bir çağı başlatmıştır. Pek çok eleştirmen, Tutunamayanlar’ı Türk Dili’nde yazılmış en iyi eser olarak değerlendirmektedir.

Tutunamayanlar Oğuz Atay ismiyle özdeşleşmiş bir roman olarak, büyük yazarımızın hayatından izler taşımasıyla da kısmen otobiyografik bir eser olarak da değerlendirilebilir. Roman, son derece üst düzey diliyle çevirisi en zor romanlar arasında yer alır. Tutunamayanlar, sadece birkaç dile çevrilebilmiştir. “Het leven in stukken” adı altında Flemenkçeye (Hollanda Dili) çevrilen eser, eserin Hollandalı çevirmenine ödül kazandırmıştır.

Tutunamayanlar konusu itibariyle intihar eden arkadaşının geçmişini araştıran Turgut Özben’in, söz konusu arkadaşı Selim Işık’ın modern hayata neden “Tutunamadığı”nı öğrenme çabasını anlatmaktadır. Romanda Turgut’un karşılaştığı her kişi Selim Işık’ı tanıyan kişilerdir ve her biri Turgut’a Selim’in farklı yönlerini aktarmaktadır.

İletişim Yayınları’nın en prestijli kitaplarından biri olan Tutunamayanlar, ülkemizde olduğu kadar Dünya çapında da merak konusu olan eserlerden biridir.

Her yıl çok satan kitaplar arasında yer alan Eser, TRT Roman Ödülü’ne sahiptir. Tutunamayanlar romanının ilk baskısı 1000 TL gibi bir fiyat ile alıcı bulmuştur.

Sayfa Sayısı: 724

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%85,9
%8,3
%3,4
%1
%1,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.12.2019

Kalabalıklar İçindeki Yalnızlık

20.yüzyılın gelişen ve kalabalıklaşan toplumunun içinde gerçekten mutlu muydu insanlar yoksa aldatıcı bir gerçekliğin yansıması mıydı bütün olanlar?  Artan beklentiler ve umutlarla çelişen gerçekliğin yalnızlığında daralan ruhların hikayesidir tutunamayanlar. Şehrin dumanlarının ardındaki gizli maviliğe erişmek isteyip erişemeyenlerin hikayesidir. Döneminin toplumunu eleştirel bir yaklaşımla ele alan Atay, tutunamayan canların, aydınların hikayesini gerçeklikten kopmadan ama gereçeklik deryasına tamamen kapılmadan kaleme alıyor. Dünya içerisinde dünya kuruyor. Tıpkı öncülleri Tolstoy, Dostoyevski ve Tanpınar gibi ölümlü canların ölümsüz eserini vermeyi başarıyor. Gerçekliğin ve modernizmin getirdiği dumanlı gökyüzüne bakan toplumlara tutunamayanların hikayesi hepimizden bir parça içeriyor...

11.12.2019

bence

Ne kadar kendimi zorlasam da en fazla 150 sayfa okuyabildim ondan sonrası yok kahvaltı sofrasının bile en az 5 sayfa betimleme ve ve farklı duygularla anlatıldığı bence fazlasıyla sıkıcı bir kitap dili yalın değil kurgusu güzel ama kelimeler duygular okadar uzatılmış ki sıkılmamak elde değil.

21.11.2019

tekrar tekrar tekrar..

belki de uzun zaman daha yazılamayacak her şeyi yazmış bir yazar Oğuz Atay. Çağının ötesinde,kelimelerle çevirdiği oyunlar ve okuyucuyu zorlayan sınayan sayfalar, bu kadar duygu yüklü edebi değeri yüksek bir yapıt Türkiye' de ne zaman yazılır bilinmez.. Birçok yazara ilham ve esinlenme kaynağı olan sevgili Oğuz Atay edebiyatımıza çok değer katmış biridir. Tutunamayanlar... bir var oluş, yalnızlık, uyumsuzluk ve yenilginin en ham en sarsıcı halini gözler önüne seren bir başyapıt.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız