5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!
8,11 TL
11,11 TL %27
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


... O halde Türk Töresi eski Türklere atalarından kalan kuralların bütünü demektir. "Töre" kelimesinin "Türk" kelimesi ile bir kökten gelmesi de akla gelebilir. Başka yerlerde yazdığım gibi "Sogdak" kelimesi "Sogdlu" mânâsına oldugu gibi, "Türk" kelimesi de "Töreli" (töresi olan - töre sahibi) mânâsına olabilir. "K=Kaf" har_ gibi "K=Kef" har_ de karşılaştırma ve nitelik belirleme edatıdır. Bu varsayıma göre, "Türk" kelimesi "Töre" kelimesinden çıkmıştır. Ancak bu varsayım henüz Türkologlar tarafından kabul edilmediği için kişisel bir fikirden ibarettir...(Kitap'tan sayfa/11)
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 95

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 83

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgeoğuz Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.11.2014

Türk inançları

Türkler´in tarih sahnesine ilk çıktığı zamanlardaki kültür ve inançları hakkında yazılmış harika bir yapıt. Günümüzde halen inandığımız kurşun dökme, kırk´ını çıkarma gibi adetlerin temelini de bu eserde bulacaksınız.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız