4/5 - 17 Kişi Yorum Yap
11,4 TL
17,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 08 Mayıs - 13 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Tersi ve Yüzü Kitap Açıklaması


"Brice Parain, sık sık, yazdıklarımın en iyisini bu küçük kitabın içerdiğini ileri sürer... Hayır, aldanıyor, çünkü deha bir yana bırakılırsa, insan yirmi iki yaşında yazı yazmasını pek bilemez. Ama Parain'in söylemek istediğini anlıyorum.Bu acemice sayfalarda, sonradan yazdıklarımdakilerden daha çok gerçek aşk bulunduğunu söylemek istiyor, haksız da değil... Bu sayfaların yazıldığı zamandan beri, yaşlandım, çok şeyler görüp geçirdim. Sınırlarımı, sonra hemen hemen bütün zayıflıklarımı tanıyarak kendi hakkımda bilgi edindim... Herkes gibi ben de düşlerim bazı bazı. Ama iki sakin melek onun eşiğinden hiçbir zaman geçirmediler beni; biri dostum yüzünü gösterir, öbürü düşmanın suratını. Evet, bütün bunları biliyorum, aşkın neye patladığını da öğrendim ya da aşağı yukarı. Ama yaşamın kendisi hakkında, "Tersi ve Yüzü"nde acemice söylenenden daha fazlasını bilmiyorum."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 60

Baskı Yılı: 1988


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%58,8
%35,3
%5,9
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.03.2019

İlk Eseri ve Fikirleri

Albert Camus, “bu kitapta toplanmış olan denemeler 1935 ve 1936 yıllarında yazılmış ve bir yıl sonra Cezayir’de az sayıda basılmıştı” der eserine yazmış olduğu önsözde. •Ve devamında;“ Bu yazılarda dile getirilenlerin hiçbirini yadsımıyorum, ama biçimleri hep acemice göründü bana. “ diye devam etmektedir cümlelerine.•Camus’nun ilk eseri. Varoluş merdivenlerini tırmanacak olan gencecik bir adamdır daha. Eserin çevirmeni Tahsin Yücel’in de dile getirdiği gibi “neredeyse olgunlaşma süreci geçirmeden mükemmele yakın eserler” ortaya koyan ender yazar ve düşünürlerden kendisi.•Sayfalar akıp giderken gelecekte yazacak olduğu diğer eserlerindeki fikirlerine de temel oluşturduğuna şahit oluyorsunuz.•İçerisinde beş başlık altında yazılmış ‘kurgu ve fikirlerle harmanlanmış’ bir anlatı ormanı karşılayacak sizleri. Yine fazlasıyla etkileyeceğini düşünüyorum.

01.08.2018

Önsöz

Yazarın edebiyatının başlangıç yıllarını merak edenler için güzel bir tercih olabilir ancak daha fazlası beklenmemeli. Özellikle kitap kısa olduğu için uzatılmaya çalışırılarak yazılan önsöz kitabın can alıcı bütün paragraflarını alıntılayarak kitabın kendisini okurken alacağınız tadı büyük ölçüde eksiltiyor.

13.05.2014

çeviri

Arkadaşlar ben diğer sitelerden yorumlara baktım ama yine de aldım   kitabı    bana kalırsa Tahsin YÜCEL´in çevirisi de  hiç de iyi olmamış  anlaşılır değil zaten zor anlaşılan bir kitap birde kötü çeviri ile kitap  bitince hiç bir şey anlamamış olduğunuzun farkına varıyorsunuz tercih sizin

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.