4/5 - 7 Kişi Yorum Yap
24,5 TL
35,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 Şubat - 05 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Tarihi Değiştiren Kadınlar Kitap Açıklaması

“Geçmişe baktığımızda erkek egemen bir seyrüseferin hüküm sürdüğünü görürüz. Dünya merkezli evren anlayışına başkaldıran, kılıç kuşanıp sefere çıkan, şehirleri alarak çağ açıp çağ kapatan, kıtaları keşfeden, atomu parçalayarak insanoğluna sınırsız enerjinin kapılarını açan, ilk kez dünyayı terk edip uzaya çıkan, devrimleri başlatan ya da yaptığı bir konuşmayla kitleleri peşine takanlar çoğunlukla erkekler olmuştur. Peki, bu, tarihin beyaz perdesinde hep erkeklerin başrol oynadığı anlamına mı gelir? Ne yani, kadınlara düşen, her zaman “en iyi yardımcı oyuncu” rolü oynamak mıdır? Tabii ki hayır. Yüzyılların üzerine oturduğu mayınlı tarih tarlasından sıyrılıp çıkan öyle kadınlar olmuştur ki, teşbihte hata olmaz, o çok “bilindik” erkekler, bu kadınların azametlerinin gölgesinde bile terlemeden edememiştir!”

Gazeteci yazar Ali Çimen “Tarihi Değiştirenler” dizisinin yeni kitabı Tarihi Değiştiren Kadınlar’a böyle başlıyor ve birçok ünlü kadını sayfalarında konuk ediyor. Roma İmparatorluğu’nu avucunun içine alan Cleopatra’dan Osmanlı İmparatorluğu’nu parmağında oynatan Kösem Sultan'a, atomların gizli dilini çözen Madam Curie’den ırkçılığa kafa tutan siyahi kadın eylemci Rosa Parks’a tarihi değiştiren kadınlar bu sayfalarda…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%71,4
%14,3
%0
%14,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.06.2008

Bu kadınlardan korkulur!:)

Serinin askerler ve savaşlar başlıklı olanlarını okumuştum daha önce.. Aynı üslup farklılığı bunda da dikkat çekiyor. Bilinen isimleri, farklı bir perspektif ve yeni detaylarla sunmasının yanısıra, Nazi Kasabı Ilse Koch, Mao'nun karısı Bayan Mao ve Kontes Drakula gibi daha önce hakkında pek bir şeyler bilinmeyen tarihi karakterleri de çarpıcı bir dille sunması, kitabı farklılaştırıyor..Aynı zamanda baskı kalitesi ve iç tasarımını da beğendimi eklemeliyim. Güzel bir tercih olur tarih sevenler için..herkese iyi okumalar dilerim.

28.05.2008

Her zamanki gibi..

Ali Çimen yetenek vadeden bir tarihçi olmaya aday...Aynı zamanda iyi bir gazeteci olduğunu da biliyorum..Aynı serinin "askerler" başlığından sonra en güzel kitabı diyebilirim.. Erkek bir okur olmakla birlikte, kadınların bu ilginç dünyasını okumak keyifliydi.. Bununla birlikte keşke bizim dünyamızdan bir kaç isim daha olsaydı diyorum.. Genel kültür için ideal bir eser. Herkese selamlar

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.