27,0 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tanrı Çocuğu Korusun Kitap Açıklaması

 


Afro-Amerikan edebiyatına yaptığı katkılar nedeniyle defalarca ödüllendirilmiş Toni Morrison, son kitabı Tanrı Çocuğu Korusun'da eritme potası ve çok kültürlülük gibi asimilasyon politikalarıyla Amerikanlaştırılmış yeni siyahi kuşağın psikolojisini irdeliyor. İnsanın hikâyesine çocukluğun ne şekilde yön verdiğini ve travmaların bazen onulmaz yaralara dönüşürken, bazen de kişi için nasıl sıçrama tahtası olabildiğini mercek altına alıyor.
Başarılı, özgüvenli ve yalnızca beyaz giyinerek teninin rengini özellikle öne çıkaran siyahi genç bir kadının yaşadığı ayrılık, geçmişindeki sevgiden yoksunluk ve kalp kırıklığıyla yüzleşmesine neden olurken, bir varoluş buhranına kapılarak aşkın peşinde gerçek benliğinin izini sürmesine yol açıyor.

Sevilen, En Mavi Göz ve Merhamet gibi etkileyici romanların yazarı Toni Morrison'dan, çocukluktan yetişkinliğe giden yolda sevgi, aile, başarı, arkadaşlık ve güven gibi hatırı sayılır konuları ele alan incelikli bir anlatı...
"Bir çocuğa ne yaptığınız önemlidir."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.05.2020

Şaşırtmadı

Yazar Toni Morisson olunca bu kadar etkileyici kitaplar olmasına şaşmamalı. Simsiyah bir tene sahip olan ve ilk başta istenmeyen bir kız çocuğunun daha sonra başarılı, çevresinde hayranlık uyandıran bir kadına dönüşme hikayesi... Hikaye bu olsa da kitabı okurken çok fazla şeyi sorgulatıyor kitap. Kesinlikle tavsiye ederim

24.03.2020

Akıcılık

O kadar sürükledi ki bir oturuşta bitirdiğim nadir kitaplardandı. Etkileyici.

25.12.2019

Etkileyici bir kitap

Bu kitabın ismi dikkatimi çekmisti konusunu da okuyunca okumaya karar verdim.Gerçekten konusu ve dili çok güzel.Farklı konuların farklı insanların birarada olduğu etkiyelici bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.