4/5 - 23 Kişi Yorum Yap
130,0 TL
200,0 TL %35
Standart Teslimat : 29 Ocak - 02 Şubat
Bu üründe kargo bedava!

Sorularla Osmanlı İmparatorluğu Kitap Açıklaması

 


Sorularla Osmanlı Tarihi'nin anlatıldığı bu kitapta merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız:

Osmanlı İmparatorluğu'nun Kuruluşu, Orhan Gazi, Rumeli'ye geçiş, Birinci Murad, Ankara Savaşı, Fetret Devri, Çelebi Mehmed, 2. Murad, Fatih Sultan Mehmed, Cem Sultan, 2. Bayezid, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Genç Osman, Dördüncü Murad, Sultan İbrahim, Lale Devri, İkinci Mahmud, Köprülüler, Piri Reis, Barbaros Hayreddin Paşa, Sokollu Mehmed Paşa, Kadızâdeliler, Osmanlı Tarihinde İsyanlar, Celali İsyanları, Kıbrıs Seferi, İnebahtı Savaşı, İkinci Viyana Kuşatması, Viyana Bozgun Yılları, Karlofça Antlaşması, Prut Savaşı, Kırım Savaşı, 93 Harbi, Osmanlı-Rus Savaşları, Osmanlı-Avusturya Savaşları, Osmanlı-İran Savaşları, Nizâm-ı Cedid, Tanzimat, Islahat Fermanı, Meşrutiyet, İlk Türk Matbaası, Gayrimüslimler, Şark Meselesi, Kapitülasyonlar, Osmanlı Döneminde Hac, Yeniçeriler, Osmanlılar ve Türklük, Avrupa'da Türk Korkusu, Türkmen Aşiretleri, Harem, Kardeş Katli...


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 852

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 816

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi

Puanlamalar
%81
%9,5
%4,8
%4,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.05.2021

Güzel bir ürün

Ürünün ciltli olması güzel.
Kitap başlangıç kitabı aslında. Osmanlı tarihine merakı olan ve başlamak isteyenler için ideal.

09.03.2011

pahalı

Kitap roman türü değil araştırma türü bir kitap. Yani eğlencelik roman niyetine okunacak bir kitap olmaktan ziyade akademik bir kitap.
Fakat içerik her ne olura olsun e-kitap için fiyat çok yüksek.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.