69,3 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Siyah Süt Kitap Açıklaması

 

Elif Şafak’ın anne olduğu senede geçirdiği doğum sonrasını bunalımını anlattığı, aynı anda hem anne hem de yazar olmanın güzelliklerinden ve zorluklarından bahsettiği otobiyografik eseri Siyah Süt, 2007 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Kitap, okurlar ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alarak en sevilen Elif Şafak kitapları arasında yerini almıştır.


Kitaptan bir örnek:


“Bir roman yazmak, zaman zaman içinde tek bir an’ı seçip kopartarak, giriş-gelişme-sonuca bağlanıncaya kadar ince ince işlemek demektir;


An’dan zaman doğurma sanatıdır roman, hakikati bozmaktır bir anlamda, samimi sahtekârlık...


Çünkü işin aslı, herkesin gayet iyi bildiği üzere, başı sonu olmaz hikayelerin...


Bu kitap bir roman değil. Ama olsaydı, seneler evvel Ada vapurunda başlardı muhtemelen...”


Kitabın metnine Latif Demirci’nin çizimleri eşlik etmektedir.


Sayfa Sayısı: 308

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 267

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Mesele'nin Yorumu

“Eğer bir kadın erkeksi özelliklere sahipse, ondan kaçmalı. Ama eğer bu tür özelliklere sahip değilse, bu sefer de o kendinden kaçmalı...” Elif Şafak hamileliği, loğusalığı, anneliği üzerinden bir kimlik olarak annelik kavramını ve içinde çarpışıp duran parmak kadınları anlattığı Siyah Süt’e başlarken Nietzsche’nin bu yargısını seçmiş epigraf olarak... Feminist ve eşcinsel literatür içinden türlü biçimlerde alımlanabilecek olan bu cümle, bizzat Şafak tarafından, bir ‘dasein’ örneği olan otobiyografik romanının başına iliştirilince hesaplar değişiyor!

Kendisine on ay boyu dadanan postnatal depresyondan -nam-ı diğer Lord Poton- kurtuluşu şerefine kaleme aldığı kitabında, oldubitti bir beyin olarak yapılanan yazar, bedene dönüşmesinin tahammül sınırlarını anlatıyor. O beden ki, içinde toplumsal tahayyül ve eril tasavvurca kurgulanmış pek çok prototipi taşımaktan yorgun; bir erkek beynine hapsolmuş kadın ben(de)leri bir kutuya kapatmaya niyetli... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.12.2020

Çok önerildi

O kadar çok önerdiler ki bana bu kitap sonunda okumaya karar verdim. Güzelliğinden hiç şüphem yok

26.11.2020

Severek okudum

Anne olmanın kaygılarıyla yüzleştiren, duygulara dokunan bir kitap

09.07.2020

MUHTEŞEM

Beni kalemiyle büyüleyen bir yazar olan Elif Şafak bu kitabıyla çok farklı şeyler hissettirdi. Kitabın bitmesini hiç istememekle beraber bitince bir süre kitaba sarılı oturdum. Sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de okuması gereken kitaplardan. Elif Hanım ne kadar 'yazdıkça unutulmalı' dese bile kesinlikle zihnin arka taraflarında kalmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.