2,5/5 - 154 Kişi Yorum Yap, Kazan!
22,05 TL
31,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Elif Şafak’ın anne olduğu senede geçirdiği doğum sonrasını bunalımını anlattığı, aynı anda hem anne hem de yazar olmanın güzelliklerinden ve zorluklarından bahsettiği otobiyografik eseri Siyah Süt, 2007 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır. Kitap, okurlar ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alarak en sevilen Elif Şafak kitapları arasında yerini almıştır.


Kitaptan bir örnek:


“Bir roman yazmak, zaman zaman içinde tek bir an’ı seçip kopartarak, giriş-gelişme-sonuca bağlanıncaya kadar ince ince işlemek demektir;


An’dan zaman doğurma sanatıdır roman, hakikati bozmaktır bir anlamda, samimi sahtekârlık...


Çünkü işin aslı, herkesin gayet iyi bildiği üzere, başı sonu olmaz hikayelerin...


Bu kitap bir roman değil. Ama olsaydı, seneler evvel Ada vapurunda başlardı muhtemelen...”


Kitabın metnine Latif Demirci’nin çizimleri eşlik etmektedir.


Sayfa Sayısı: 308

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 267

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Mesele'nin Yorumu

“Eğer bir kadın erkeksi özelliklere sahipse, ondan kaçmalı. Ama eğer bu tür özelliklere sahip değilse, bu sefer de o kendinden kaçmalı...” Elif Şafak hamileliği, loğusalığı, anneliği üzerinden bir kimlik olarak annelik kavramını ve içinde çarpışıp duran parmak kadınları anlattığı Siyah Süt’e başlarken Nietzsche’nin bu yargısını seçmiş epigraf olarak... Feminist ve eşcinsel literatür içinden türlü biçimlerde alımlanabilecek olan bu cümle, bizzat Şafak tarafından, bir ‘dasein’ örneği olan otobiyografik romanının başına iliştirilince hesaplar değişiyor!

Kendisine on ay boyu dadanan postnatal depresyondan -nam-ı diğer Lord Poton- kurtuluşu şerefine kaleme aldığı kitabında, oldubitti bir beyin olarak yapılanan yazar, bedene dönüşmesinin tahammül sınırlarını anlatıyor. O beden ki, içinde toplumsal tahayyül ve eril tasavvurca kurgulanmış pek çok prototipi taşımaktan yorgun; bir erkek beynine hapsolmuş kadın ben(de)leri bir kutuya kapatmaya niyetli... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%33,3
%30,9
%12,2
%6,5
%17,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.04.2013

gerçek....

Anne olmadan önce okunmaması gereken, ama bu dönemlerden birbir geçip ve yaşadıklarınızı bir de Elif Şafak'tan okuyunca tuhaf olmadığınızı anlayıp mutlu eden teşekkür edilesi kitap... "Mükemmellik korkunç bir varlık, çocuk sahibi olamaz zaten"

27.02.2013

anne olmadan önce okunmamalı

Bu kitabı layığıyla anlamak için öncelikle anne olmak gerektiğini düşünüyorum.

03.12.2011

sevdim

ilk okuduğum elif şafak kitabıydı çokca severek okudum..içindeki farklı karakterler herbirimiz hayatında var olan kuruntular aslında..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız